Dienas ziņas

Jaunieši izveido siena zārdu kempingu

Dienas ziņas

Ģimene Latgalē atjauno savas sādžas krucifiksu

Austrālija izolē Viktorijas štatu

Austrālija Covid-19 dēļ slēdz robežu starp pavalstīm

Saistībā ar bažām par jaunu Covid-19 uzliesmojumu Austrālija slēdz Viktorijas un Jaundienvidvelsas pavalstu robežu.

ĪSUMĀ:

  • Melburnā pašlaik konstatēti vairāk nekā 95% no visiem jaunajiem inficēšanās gadījumiem ar Covid-19.
  • Amatpersonas paziņoja par lēmumu slēgt robežu, lai gan ilgstoši izteicās, ka šādu soli nav nepieciešams spert. 
  • Amatpersonas atzīst, ka robežu slēgšanai būs negatīva ekonomiskā ietekme, taču tas esot nepieciešams, lai apturētu vīrusu. 

Robežu starp diviem Austrālijas lielākajiem štatiem – Jaundienvidvelsu, kur atrodas valsts lielākā pilsēta Sidneja, un Viktoriju, kur ir otrā lielākā pilsēta Melburna, – slēgs otrdienas, 7.jūlija, vakarā. Pēc būtības tas nozīmē Viktorijas štata izolēšanu. Pavalstu robežu varēs šķērsot tikai ar īpašām atļaujām un izņēmuma gadījumos.

Lēmumu pieņēma pēc tam, kad Viktorijas pavalsts reģistrēja kopš pandēmijas sākuma lielāko skaitu jaunu saslimšanas gadījumu ar Covid-19 diennakts laikā – 127.

Uzliesmojums koncentrēts Melburnā. Liela daļa no jaunajiem inficēšanās gadījumiem atklāti deviņās augstceltnēs. Tajās mīt trīs tūkstoši iedzīvotāju, viņiem jau kopš sestdienas, 4. jūlija, noteikta karantīna. Vīrusa izplatības dēļ varasiestādes pagājušajā nedēļā vismaz līdz jūlija beigām izolācijas režīmu noteica arī vairāk nekā 30 Melburnas apkaimēm.

Viktorijas štata galvaspilsētā pēdējās divās nedēļās reģistrēts simtiem saslimšanu – vairāk nekā 95% no Austrālijā kopumā reģistrētajiem jaunajiem inficēšanās gadījumiem. Lielais vairākums gadījumu liecina, ka tagad vīruss sācis izplatīties sabiedrībā. Tā ir jauna situācija. Iepriekš lielākā daļa saslimušo bija inficējušies ārvalstīs vai no kāda, kas atgriezies no ārzemēm.

Tādēļ abi štati, kas līdz šīm bija uzstājuši, ka to robežām jāpaliek atvērtām, tagad mainījuši domas.

Uz to norādīja Jaundienvidvelsas štata premjerministre Gledisa Beredžikljana: “Gribu uzsvērt – tas, kas notiek Viktorijā, līdz šim nav noticis nekur citur Austrālijā.

Šī ir jauna pandēmijas fāze, un tāpēc ir nepieciešama jauna veida reakcija.”

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. 

Pasaulē ar jauno koronavīrusu inficējušies jau vairāk nekā vienpadsmit miljoni cilvēku. Kaut arī dažviet ierobežojumi tiek atcelti, veselības eksperti atgādina, ka iespējami atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti