Austrālijā cietumnieku pāraudzināšanas programmā - jēru kopšana

Kādā Austrālijas ieslodzījuma vietā sākta neierasta programma cietumnieku nodarbināšanā. Ieslodzītie Kūmas cietumā uzņēmušies rūpes par jēriem, cenšoties palīdzēt gan vietējiem fermeriem, gan arī sev. 

Kūmas ieslodzījuma vietas uzraudze pati savulaik nodarbojusies ar lauksaimniecību, un tagad šādā veidā cenšas palīdzēt lopkopjiem, kuru ganāmpulki pamatīgi cieš no Austrālijā ilgstošā sausuma perioda. Jēriņi cietuma teritorijā atgūst spēkus un vēlāk atgriežas pie saviem saimniekiem.

“Šajā apkaimē ir daudz aitkopju, kuriem nepieciešama palīdzība. Šādā veidā es varu palīdzēt gan lopkopjiem, kuriem sausuma dēļ nākas samazināt ganāmpulkus, gan arī ieslodzītajiem,” stāstīja uzraudze.

Ieslodzītajiem tā ir iespēja darīt ko jēgpilnu ieslodzījuma laikā un reizē arī pārdomāt līdzšinējo dzīvi. To atzīst arī viņi paši: 

“Tagad es rūpējos par jēriņiem. Jau esmu iemācījies daudzas lietas par sevi, kuras nezināju, pirms nonācu ieslodzījumā. Esmu laimīgs, ka esmu daļa no šīs programmas.”  

Kā uzskata programmas attīstītāji – programma arī domāta, lai lauztu stereotipus par rūdītiem recidīvistiem un palīdzētu ieslodzītajiem nostāties uz pareizā ceļa, izejot brīvībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti