Austrālijā būs stingrāka imigrācijas politika

Austrālijas valdība atcēlusi vīzu programmu pagaidu ārvalstu strādnieku iebraukšanai. Oficiālā Kanbera arī plāno ieviest stingrākas prasības pilsonības iegūšanai.  

“Mēs esam un mēs vienmēr būsim imigrantu valsts, tomēr mums jāgarantē, ka saglabāsies pamats veiksmei un imigrācijas politika darbosies nacionālajās interesēs,” sacīja Austrālijas premjerministrs Malkolms Tērnbuls.

“Svarīgi, lai Austrālijas darba vietas, kur tas iespējams, aizpildītu vietējie iedzīvotāji. Svarīgi, lai darbinieki no ārvalstīm aizpildītu vakantās darba vietas, kurās nepieciešama īpaša kvalifikācija, nevis tiktu pieņemti darbā, jo tas ir vienkāršāk, nekā algot austrāliešus,” skaidroja premjers.

Amatpersona arī norādīja, ka līdzšinējā vīzu sistēma ļāva iebraukušajiem ārvalstu strādniekiem viegli iegūt pastāvīgo uzturēšanās atļauju un kļūt par pilsoņiem. Tāpēc ir izstrādāti jauni noteikumi, kuru mērķis ir samazināt vietējo iedzīvotāju bezdarba problēmu.

Savukārt galvenā prasība pilsonības pretendentiem būs Austrālijas vērtību ievērošana. Kandidātiem jābūt pastāvīgajiem iedzīvotājiem vismaz četrus gadus līdzšinējā viena gada vietā. Viņiem arī jāpierāda, ka strādā un ir integrējušies vietējā sabiedrībā. Pretendentiem būs labi jāprot angļu valoda un jāatzīst dzimumu vienlīdzības princips.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti