Austrālijā bažas par jaunu vīrusa uzliesmojumu arī Sidnejā

Austrālijas varasiestādes brīdinājušas Sidnejas iedzīvotājus pārāk neaizrauties ar izklaidēm, jo pilsētā konstatētie jaunie koronavīrusa gadījumi tiek saistīti ar Sidnejas krogiem.  

Lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos, pagājušajā nedēļā tika slēgta Viktorijas štata robeža ar Jaundienvidvelsu un gandrīz pieciem miljoniem Viktorijas štata galvaspilsētas Melburnas iedzīvotāju tika atkal piemērots daļējs karantīnas režīms.

Sidnejā un tās apkārtnē nedēļas nogalē slēgti trīs krogi. Tas noticis divu iemeslu dēļ. Viens no tiem ir tāds, ka tie tiek saistīti ar jauniem koronavīrusa uzliesmojumu gadījumiem. Otrs - tie nav pildījuši sociālās distancēšanas prasības.

Vēl citu inficēšanās gadījumu izcelsme tiek izmeklēta. Cilvēku inficēšanās krogos radījusi bažas varasiestādēs, ka cilvēku izklaides var radīt jaunus vīrusa perēkļus, tādēļ Sidnejas iedzīvotājiem ieteikts “piebremzēt” ar ballēšanos.

Uzdzīvotāji nokaitinājuši arī policiju, kas nosodījusi “cilvēku stulbo uzvedību deju ballītēs”.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi publicējuši kadrus no lielām privātām ballītēm Sidnejas austrumu priekšpilsētā, kur mīt daudz turīgu cilvēku.

Melburnā un tās apkārtnē pēdējās diennakts laikā konstatēti 177 jauni inficēšanās gadījumi. No šodienas būs ļauts atgriezties tikai 4000 Austrālijas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju dienā, kas ir uz pusi mazāk nekā iepriekš.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti