Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Pastoru par ārpolitikas aktualitātēm

Rīta Panorāma

Elitas Kļaviņas pirmā dokumentālā filma «Zorjana Horobraja»

Austrālijā ar svarcelšanu nodarbojas arī vecākā paaudze

Austrālijā ar svarcelšanu nodarbojas arī vecākā paaudze

Vecums nav šķērslis – par to pārliecināts kāds austrāliešu pāris, kas vecumā virs 60 nodarbojas ar svarcelšanu. Tas viņiem palīdz uzturēt jaunības sparu un palēnina novecošanu.

Rovi pirms trim gadiem pārdzīvoja ceļu operāciju, no kuras viņam uz kājas aizvien palikusi rēta. Taču tagad - 75 gadu vecumā - tas vairs viņam netraucē un Rovi kļuvis par vienu no svarcelšanas čempioniem savā vecuma grupā. Jaunais hobijs viņam palīdz ne tikai uzturēt ķermeni jaunu, bet arī uzlabo garastāvokli.

Ar svarcelšanu nodarbojas arī 66 gadus vecā Džudita. Viņas galvena motivācija, uzsākot hobiju, bija sev kaut ko pierādīt. Daudzi gan viņai saka – labāk būtu adījusi. Taču pirms diviem gadiem viņa kļuva par vecmāmiņu un atzīst, ka bērnu auklēšana ir pietiekami aktīvs process un tam ir vajadzīga zināma fiziskā sagatavotība. Vairums cilvēku gan neiedomātos, ka svarcelšana domāta vecākajai paaudzei. Taču tā palielina kaulu kopējo masu, kas ir īpaši svarīgi vecumā, kad ir grūtāk atgūties no dažādām kaulu traumām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti