Sadaļas Sadaļas

Atskats: ASV prezidenta vēlēšanu nakts

Republikānis Donalds Tramps un demokrātu kandidāte Hilarija Klintone sacenšas par Baltā nama atslēgām. Vēlēšanām tuvojoties noslēgumam, krietnu soli priekšā - un soļa attālumā no ASV prezidenta amata - ir Tramps. 

Vēlēšanu nakts gaita

Pirmo vēlēšanu iecirkņi slēdz vienos naktī pēc Latvijas laika, taču provizoriskie rezultāti vairākos štatos var tikt paziņoti vēl pirms tam. Tradicionāli uzvarētājs tiek paziņots ap septiņiem rītā. Pēdējais iecirknis tiks slēgts Aļaskā astoņos no rīta.

Šogad medijs "Slate" piedāvā arī tiešraides aprēķinus, izmantojot "VoteCastr" algoritmu, kas tomēr nepretendē uz pilnīgu precizitāti. Tajā jau ir pieejami provizoriski dati par balsošanas gaitu sešos štatos, piecos no kuriem vadībā ir Klintone. 

Vēlēšanās tiek ievēlēts ne tikai 45. ASV prezidents, bet arī kongresmeņi un gubernatori. Tāpat tiek lemts par dažādiem juridiskiem jautājumiem, piemēram, deviņi štati lems par marihuānas legalizāciju. LSM tiešraidē atspoguļos arī šo jautājumu virzību.

Kā tiek ievēlēts ASV prezidents?

ASV vēlēšanās par kandidātiem balso elektori, kurus savukārt iebalso vēlētāji. Kopā elektoru ir 538. Apdzīvotākajiem štatiem ir vairāk balsu, taču arī mazajiem ir teikšana. Uzvarot kādā štatā, kandidāts iegūst visas šī štata elektoru balsis (izņemot Meinu un Nebrasku, kur tās tiek sadalītas pēc balsojuma).

Lai panāktu ievēlēšanu Baltajā namā, kandidātam ir jāiegūst vismaz 270 elektoru balsis.

Ko abi kandidāti sola Latvijai?

Donalds Tramps ir piedāvājis iespēju neaizstāvēt valstis, kas nepilda saistības pret NATO. Viņa kampaņā ir atklātas finansiālas saiknes ar Krieviju, un viņš ir par tirdzniecības līgumu pārskatīšanu.

Savukārt Klintone atbalsta gan tirdzniecības, gan aizsardzības līgumu saistību pildīšanu. 

Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis apgalvo, ka ASV ārpolitika pēc vēlēšanām būtiski nemainīsies

Pirmie ASV prezidenta vēlēšanu rezultāti liecina, ka demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ir uzvarējusi Diksvilnotčas ciematā, kas atrodas Ņūhempšīras štatā.

Vēlēšanas tur beidzās jau 15 minūšu laikā. No astoņiem nobalsojušajiem Klintone ir saņēmusi četras balsis, bet republikāņu kandidāts Donalds Tramps divas. Pārējie izvēlējušies citus kandidātus.

Vēlētāju aktivitāte pirmajās stundās pie balsošanas iecirkņiem ir bijusi ļoti liela. Tiek prognozēts, ka šajās vēlēšanās piedalīsies vairāk balsstiesīgo nekā iepriekšējās, kad piedalījās 54%, ziņo Latvijas Televīzija no ASV.

Abi prezidenta amata kandidāti jau nobalsojuši. Gan Klintone, gan Tramps to izdarījuši Ņujorkas štatā.

Populārs kļuvis ziņu sižeta kadrs, kurā Tramps skatās, kā balso viņa sieva.

"Uzticies, bet pārbaudi," komentē kāds tvītotājs.

"Pieci.lv" izveidojis infografiku, kas īsumā parāda, kādu politiku var gaidīt no katra kandidāta.

Saskaņā ar "Votecastr" vēlēšanu paredzēšanas algoritmu, Klintone īsi pirms desmitiem pēc Latvijas laika ir vadībā sešos t.s. svārstīgajos štatos – Floridā, Aiovā, Nevadā, Ņūhempšīrā, Ohaio, Pensilvānijā un Viskonsinā.

Šie aprēķini tiek publicēti portālos "Slate" un "VICE" ar atrunu, ka tie var būt neprecīzi. Tie tiek aprēķināti, apvienojot datus no vairākiem avotiem.

Savukārt "FiveThirtyEight" vēl pirms vēlēšanām apkopojis aptauju rezultātus, paredzot, ka ir 71.4% pret 28.6% iespēja, ka Klintone pārspēs Trampu.

 "Arī vēl tad, kad līdz vēlēšanu dienai bija palikušas pēdējās dažas stundas, arī tās kandidāti vēl centās izmantot, lai pārliecinātu sev par labu neizlēmušos vēlētājus tā sauktajos svārstīgajos štatos," no ASV ziņo Odita Krenberga.

Ņujorka kā abu kandidātu dzīvesvieta šodien ir īpaši politiski nozīmīga, ziņo Odita Krenberga no ASV.

Nāk miegs? 2012. gadā pirmie mediju paziņojumi, ka Obama uzvarējis vēlēšanās, sāka izskanēt ap pusseptiņiem rītā pēc Latvijas laika, taču visas balsis tika saskaitītas tikai pēc vairākām dienām. 

Tas gan nenozīmē, ka arī šoreiz rezultāti tiks paziņoti tajā pašā laikā - turklāt, tā kā Tramps iepriekš paudis, ka varētu apstrīdēt vēlēšanu iznākumu, gala rezultātu paziņošana varētu ievilkties.

Gan Klintone, gan Tramps vēlēšanu iznākumu sagaidīs Ņujorkas štatā. 

LTV Ziņu dienests vēsta, ka Tramps uzzinās, vai tiks pie Baltā nama atslēgām, atrodoties Hiltona viesnīcā, kas pašlaik ir cieši apsargāta.

Daudzviet vēlētāji gaida garās rindās, lai nodotu savu balsi.

LTV Ziņu dienests atgādina, kas nepieciešams uzvarai vēlēšanās. ASV prezidents tiek ievēlēts netieši, iedzīvotājiem balsojot par elektoriem. 

Abu kandidātu kampaņu aktivitāte koncentrējusies tieši t.s. "kaujas lauka" štatos, kuros nevienam no kandidātiem netiek prognozēta droša uzvara. Pirmie provizoriskie rezultāti gaidāmi ap pusnakti. 

Šogad mediji "Slate" un "VICE" piedāvā tiešraides rezultātus, vadoties pēc "Votecastr" algoritma aprēķiniem, kas apvieno datus no vairākiem avotiem un nāk ar atrunu, ka tie var būt neprecīzi. Pašlaik tie vēsta, ka septiņos svārstīgajos štatos vēlētāji vairāk balso par Hilariju, taču, piemēram, Nevadā viņas pārsvars ir niecīgs. 

Savukārt Floridā saskaņā ar "Votecastr" datiem jau nobalsojis vairāk vēlētāju nekā 2012. gadā. 

Kamēr tiek gaidīti "exit polls" - vēlētāju aptaujas pēc balsošanas - šodien "Politico" publicējis nedaudz citādāku aptauju, kas mērīja balsotāju noskaņojumu par vēlēšanām. Tas ir ļoti drūms.

"Kaut tās ātrāk beigtos," bija tas, kā 85% no uzrunātājiem balsotājiem raksturoja šīs vēlēšanas. Tika aptaujāti 6,875 vēlētāju, no kuriem tikai 25% apgalvoja, ka esot priecīgi, bet vēl 29% - lepni saistībā ar šīm vēlēšanām.

Līdzīgi drūmi ir arī žurnālisti, kuriem vēl krietns laiciņš jāpavada nomodā.

Kad un kā vēlētāji izdarījuši savu izvēli?

Tikko publicētā CNN aptaujā 5% vēlētāju norādīja, ka ir izlēmuši, par ko balsot, pēdējā nedēļā pirms vēlēšanām, 88% izlēmuši oktobrī vai agrāk.

Kādas īpašības meklē prezidentā? 38% vēlas kandidātu, kas varētu radīt pārmaiņas, kas ir bijusi Trampa retorika. 22% grib prezidentu ar atbilstošu pieredzi, kas ir Klintones trumpis. Tāpat 22% vēlas redzēt cilvēku ar pareizo spriestspēju, bet 15% tādu, kuram rūp pilsoņi.

CNN "exit polls" - vēlētāju aptaujas pēc balsošanas - norāda, ka vēlētāju demogrāfiskie rādītāji, kā rase, ir līdzīgi 2012. gadam. 70% vēlētāju ir baltie, 12% melnādaino, 11% latīņamerikāņu, 4% aziātu. 

Kāpēc balso? 42% spēcīgi atbalsta savu kandidātu, 25% nepatīk oponenti, 31% ir kādi iebildumi pret savu kandidātu.

29% vēlētāju grib, lai jaunais prezidents turpina pašreizējā prezidenta Baraka Obamas politiku. 18% vēlas redzēt liberālāku politiku, bet 46% - konservatīvāku. 46% ir neapmierināti ar valdību, 23% ir dusmīgi, bet tikai 30% ir apmierināti.

Protams, rezultāti no sākotnējām aptaujām var neatspoguļot realitāti.

LSM angļu valodas portāla galvenais redaktors Maiks Koljers vakar publicējis apokaliptisku tvītu, iespējams, saistībā ar šīm vēlēšanām.

"Ja pasaules gals patiešām pienāks nākamo 24 stundu laikā, vismaz mums būs tas gandarījums apzināties, ka acteki, maiji, ēģiptieši, utt. bija ar zāģu skaidām galvā," raksta Koljers.

Kārlis Dagilis izrāda, kāds izskatās vēlēšanu iecirknis kādā pamatskolā.

Jauni dati no CNN "exit polls" rāda vēlētāju noskaņojumu pret kandidātiem un viņus apvijušajiem skandāliem: 54% ir labvēlīgi noskaņoti pret Klintoni, 44% nelabvēlīgi. Pret Trampu 37% ir labvēlīgi noskaņoti, bet 61% nelabvēlīgi. 

Vai vēlētājus uztrauc Klintones e-pastu skandāli? 62% uztrauc, 37% nē.

Vai uztrauc Trampa attieksme pret sievietēm? 71% uztrauc, 28% neuztrauc.

Balsošana beigusies daļā Kentuki un Indiānas iecirkņu. Abos štatos kopā ir 19 elektorālās balsis. Tie ir pirmie iecirkņi, kas slēgti. Ir sākusies balsu skaitīšana. 

Indiānā un Kentuki vadībā ir Donalds Tramps. Šie tradicionāli ir republikāņu štati.

Kentuki pirmie rezultāti: Tramps 79%, Klintone 18%. Bet saskaitīts tikai 1% balsu.

Indianā pagaidām 69% Tramps, 27% Klintone.

Indiānā Senāta vēlēšanās republikāņi saņem 60% balsu, bet 34% demokrāti. Kentuki: Republikāņi 63%, 36% demokrāti. Saskaitīti gan tikai 2% no balsīm.

Pie vēlēšanu iecirkņa Azusā, Kalifornijas štatā nogalināts viens cilvēks un vēl trīs ievainoti. CNN ziņo, ka iecirknī aizbarikādējušies ap 30 balsotāju. 

Kalifornijā paralēli prezidenta vēlēšanām norisinās arī balsošana par marihuānas legalizēšanu un nāvessoda atcelšanu. 

"ABC News" paredz, ka Kentuki un Indiānas štati nobalsojuši par Trampu, savukārt Vermonta par Klintoni.

Šādā gadījumā Trampam pašlaik būtu 19, bet Klintonei - 3 elektoru balsis, tomēr jāņem vērā, ka šajos štatos iznākums jau bija paredzams. 

Iecirkņiem Džordžijā, Dienvidkarolīnā un Virdžīnijā ap 2 naktī pēc Latvijas laika jābūt slēgtiem slēgtiem, taču nobalsot ļauj visiem, kas gaida rindā, ziņo BBC.

Sākumā esot gaidāmi tieši šādi rezultāti, tvīto Uģis Lībietis.

Savukārt CNN paredz, ka Senāta vēlēšanās Vermontā uzvarējuši demokrāti, Kentuki un Dienvidkarolīnā - republikāņi.

Tviterī prezidenta vēlēšanu dienā jau vairāk nekā 25 miljoni tvītu saistībā ar balsošanu. 

"ABC News" un "CNN" paredz, ka Rietumvirdžīnija nobalsojusi par Trampu. Viņam pašlaik vajadzētu būt 24 elektoru balsīm.

Tikmēr Floridā saskaitīts ap 45% balsu, un Trampam pašlaik ir aptuveni procentpunkta pārsvars pār Klintoni.

Florida, kas izsenis svarīga, nosakot daudzu iepriekšējo vēlēšanu iznākumus, turpina svārstīties - esot saskaitītiem ap 57% balsu, pārsvars Trampam ar 50% pret 47%. Floridai ir 29 elektoru balsis.

Tikmēr CNN paredz Ohaio Senāta vēlēšanu uzvaru republikāņiem.

CNN krietni paplašinājuši paredzamo vēlēšanu iznākumu: Klintonei ir 68 elektoru balsis, Trampam - 48.

CNN paredz, ka Klintone gūs uzvaru Delaverā, Kolumbijas distriktā, Ilinoisā, Merilendā, Masačūsetsā, Rodailendā, Ņūdžersijā. Savukārt Tramps - Oklahomā, Misisipi un Tenesī.

Latvijas Radio korespondents Uģis Lībietis pie Baltā nama novērojis kuriozu, ko raksturojis kā žurnālistikas aizkulises. 

CNN paredz, ka Dienvidkarolīnā un Alabamā uzvarēs Tramps. Tas nozīmē, ka Trampam pašlaik būtu 66, Klintonei - 68 elektoru balsis.

Tikmēr Kārlis Dagilis atgādina, ka vēl ne tikai prezidentu.

Floridā saskaitīts ap 91% balsu, Trampam pārsvars ar 49.1% pret 47.8%.

Vairāki latvieši riskē ar rītdienas labsajūtu, lai sekotu vēlēšanu rezultātiem:

CNN paredz Klintonei uzvaru Ņujorkā, bet Trampam Kanzasā, Nebraskā, Vaiomingā, Ziemeļdakotā, Dienviddakotā. 

Tātad pašlaik Klintone ir priekšā ar 97 pret 84 elektoru balsīm, taču gaidāmi rezultāti no citiem svarīgiem štatiem.

Savukārt "ABC News" paredz Trampa uzvaru arī Teksasā. Šādā gadījumā Tramps ir priekšā ar 129 pret 97 elektoru balsīm.

Pašlaik CNN prognozē, ka Arkanzasa balsos par republikāņu kandidātu. Šādā scenārijā Trampam ir 128, Klintonei - 97 elektoru balsis. 

Meksikas peso vērtība kritusies, reaģējot uz vēlēšanu rezultātiem, savukārt Japānas jēnas kurss cēlies, vēsta BBC.

Pēc prognozēto rezultātu paziņošanas 25 štatos saskaņā ar "CNN" vadībā ir Tramps. Viņam pašlaik prognozētas 136 pret 104 balsīm.

Pēdējās štatu prognozes liecina, ka Konektikutā uzvarēs Klintone, bet Luiziānas štatā Tramps.

Citi prognozētāji pamazām pielāgojas mainīgajai situācijai.

Biržās kritums saistībā ar vēlēšanu rezultātiem. 

"CNN" paredz, ka republikāņi noturēs vairākumu Pārstāvju palātā, paturot visas 435 vietas palātā uz vēl diviem gadiem. Tomēr cīņa par vietām Senātā vēl turpinās. 

Montānas štatā "CNN" paredz Trampa uzvaru. Pašlaik viņš ir vadībā ar 139 pret 104 elektoru balsīm, taču balsošana vēl ne tuvu nav beigusies.

Pašlaik "New York Times" prognozē, ka Trampam ir 73% iespēja uzvarēt vēlēšanās. Tomēr nekas vēl nav beidzies.

"CNN" prognozē uzvaru Trampam Misūri, bet Klintonei - Ņūmeksikā. Elektoru balsu skaits 149 pret 109 par labu Trampam.

Parādījies arī video, kurā redzama Donalda Trampa kūka, kas tiek vesta uz Trampa torni - viņam par godu nosaukto augstceltni Ņujorkā. 

Trampam gan "CNN", gan "AFP" paredz uzvaru arī svarīgajā Ohaio štatā, kas nu sniedz viņam iespaidīgu pārsvaru ar 168 pret 109 elektoru balsīm.

Ohaio štats ir noteicis uzvarētāju visās ASV prezidenta vēlēšanās kopš 2. pasaules kara, izņemot vienas - Ohaio štata rezultāts ir ierasts indikators tam, kurš uzvarēs vēlēšanas.

Paredzams, ka viens no t.s. svārstīgajiem štatiem - Virdžīnija - atdos balsis Klintonei, ļaujot viņai pietuvoties Trampam, kuram nu paredzētas 167 pret viņas 122 balsīm.

Kalnainais Kolorado štats, kā ziņo "ABC News", būs atdevis 9 elektoru balsis Klintonei. Pašlaik Trampam prognozētas 167, Klintonei - 122 balsis. Lai kļūtu par prezidentu, nepieciešamas vismaz 270.

"ABC News" paredz Klintones uzvaru Kalifornijā un Havaju salās.

Tikmēr Tramps uzvarējis Aidaho. Vairāki mediji prognozējuši arī Trampa uzvaru Floridā.

Ziemeļkarolīna tiek Trampam, ziņo "CNN". Balsis 186 pret 190 par labu Klintonei, taču vairāki mediji jau izteikuši prognozes, ka Florida nostājusies republikāņu kandidāta pusē.

Tikmēr Al Jazeera plus ziņo, ka pārstājusi darboties Kanādas imigrācijas un pilsonības biroja vietne. Priekšvēlēšanu kampaņas laikā populāras personības jokoja, ka Trampa uzvaras gadījumā pārcelsies uz Kanādu.

Klintonei paredz uzvaru Oregonā, Trampam - Nebraskā. 

ASV sabiedriskais radio tviterī ziņo, ka Trampam pašlaik 216 balsu, Klintonei - 197.

"ABC News" ziņo, ka Tramps uzvarējis Jūtas un Floridas štatā. 

Pašlaik elektoru balsu rezultāts ir 228 pret 209 par labu Trampam. 

LTV korespondente Odita Krenberga raksturo situāciju Ņujorkā:

 

Džordžijas štats un arī Florida balso par Trampu, ziņo "CNN". Trampam pārsvars ar 232 pret 209. Vajadzīgas 270 balsis.

Šī sacīkste ir daudz ciešāka nekā varēja iedomāties. Iepriekš gandrīz visas aptaujas prognozēja Hilarijas Klintones uzvaru, bet tagad vērojams negaidīts atbalsts Donaldam Trampam. Tie, kas seko līdzi ASV politikai, tam nebija gatavi, pašreizējos rezultātus LTV komentē politoloģe Iveta Kažoka.

Ja vēlēšanās uzvarēs Tramps, tas nozīmēs lielu nestabilitāti, un Krievijas prezidents Vladimirs Putins vairs nebūs pats neprognozējamākais prezidents pasaulē. Cilvēki tad gadsimtiem analizēs, kāpēc tā ir noticis, viņa norāda.

Tikmēr Latvijai tad būtu svarīgi attīstīt domu, ka mēs paši un Eiropas Savienība ir drošības garants un nevaram paļauties uz ASV resursiem un gatavību mūs aizstāvēt tādā apmērā kā agrāk, saka Kažoka, piebilstot - agri vai vēlu mums bija pie tā jānonāk.

Pašlaik saskaņā ar "ABC News" Trampa elektoru balsu pārsvars pār Klintoni ir jau 244 pret 209. 

Kalifornijā līdztekus prezidenta vēlēšanām notika arī balsojums par marihuānas legalizāciju. To būs legāli izmantot izklaides nolūkos.

Kā intervijā “Rīta Panorāmai” pauda amerikānis Džordžs Stīls – viņš ir šokā par pašreizējiem rezultātiem. Viņaprāt, tas ir protesta balsojums, taču viņš negaidīja, ka tas būs tik izteikts. Šis balsojums nav pret Demokrātu partiju, bet pret Hilariju Klintoni, uzskata Stīls.

 

Beigām tuvojas balsu skaitīšana Pensilvānijā. Uzvara šajā štatā garantētu Trampam prezidenta krēslu, un rezultāti abu kandidātu starpā ir ļoti līdzīgi.

Uzvara Nevadas štatā pietuvina Klintoni Trampam. Klintonei ir 215 elektoru balsis, Trampam - 244. Tiem, kas tikko pamodušies - lai kļūtu par ASV prezidentu, nepieciešamas vismaz 270 balsis.

Trampa atbalstītāji gavilē, viņu kandidātam esot rokas stiepiena attālumā no prezidenta amata.

Klintones atbalstītāju sejas ir krietni vien drūmākas.

Latvijas Radio ziņo par svārstībām pasaules tirgos.

LTV Ziņu dienests piedāvā Amerikas Savienoto Valstu vēstnieces Nensijas Petitas uzrunu, sagaidot ASV prezidenta vēlēšanu rezultātus.

Petita LTV  pauda pārliecību, ka tiks turpinātas ļoti ciešas ASV – Latvijas attiecības. Liela uzmanība tiks pievērsta drošības jautājumiem un pastiprinātas ekonomiskās saiknes. Latvija ir ciešs NATO sabiedrotais un labs draugs ASV.

Trešdienas rītā Krievijas oficiālie mediji, ziņojot par ASV vēlēšanām, turpina atražot Trampa teikto, ka ASV vēlēšanu sistēma ir kļūdaina un tā strādā par labu Hilarijai Klintonei.

Tam tiek pievērsts ļoti daudz uzmanības, Latvijas Radio stāsta LTV korespondente Maskavā Olga Dragiļeva. Krievijai Tramps paticis jau ilgu laiku un no viņa gaida sankciju atcelšanu un pozitīvu attieksmi pret Krieviju.

 

Bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts savā sociālās saziņas vietnē „twitter” pavēstījis , „Piesprādzējiet drošības jostas!” , „Izskatās, ka Rietumi šogad būs piedzīvojuši divas katastrofas”, un visticamāk ar to viņš ir domājis Lielbritānijas referendumu par izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, ziņo Latvijas Radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa.

Līdzīgas bažas pauž arī vairāki eksperti, piemēram Fransuā Heisburgs, Ženēvas Drošības politikas centra vadītājs. Viņš saka, ka Eiropai šis būs dažādu šoka viļņu laiks un liels enerģijas grūdiens radikāliem spēkiem.

Un ir ziņas, ka par Trampa panākumiem ļoti priecājas labēji radikālās, eiroskeptiķes Marinas Lepēnas vadītā „Nacionālā Fronte” Francijā.

Edvards Lūkass, „The Economist” analītiķis, savā jaunākajā rakstā izvērtē, kas notiks ar transatlantisko sadarbību, proti, kā veidosies ES un ASV attiecības, piebilstot, ka ASV diplomātiskās spējas ir īpaši svarīgas Baltijas valstīm, lai pastāvētu pret Krievijas iespējamu agresiju.

Ļoti interesanti būs dzirdēt NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga reakciju, jo Tramps ir arī izteicies, ka ASV ir jāsamazina atbalsts NATO, jo Eiropa tajā neiegulda pietiekami. 

Kā visi citi, eksperti ir pārsteigti par Trampa panākumiem vēlēšanās, uzsverot, ka Trampa prezidentūra nestu nestabilitāti.

"Fox News" ziņo, ka Trampam jau ir 254 elektoru balsis. Vajadzīgas 270. Klintonei ir 215.

Deputāts un bijušais Latvijas vēstnieks ASV Ojārs Ēriks Kalniņš sarunā ar "Rīta Panorāmu":

Francijas Eiroskeptiķe un labējo radikāļu partijas "Nacionālā fronte" līdere Marina Lepēna asveikusi Trampu un ASV brīvos cilvēkus, ziņo Latvijas Radio korespondente Ina Strazdiņa.

Republikāņi notur kontroli pār Senātu, ziņo BBC. Republikāņu kontrolē būs viss Kongress, un Trampa uzvaras gadījumā pieņemt likumus viņiem būs vienkāršāk nekā tagad.

ASV sabiedriskais radio ziņo, ka Tramps uzvarējis Pensilvānijā. Lai viņš kļūtu par nākamo ASV prezidentu, nepieciešamas 6 balsis.

"CNN" ziņo par Trampa uzvaru Aļaskā. No prezidentūras viņu šķir trīs balsis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt