Atomenerģētikas speciālisti brīdina par Ziemeļkorejas draudiem

Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi un nedraudzīgā attieksme pret kaimiņvalstīm rada globālus draudus, paziņojis  Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektors Jukija Amano. 

Amano norādīja, ka kopš 2009.gada Ziemeļkorejā neatrodas aģentūras speciālisti un situācija šajā Āzijas valstī tiek kontrolēta tikai ar satelītu palīdzību.

Viņš arī uzsvēra, ka atomenerģiju nepieciešams izmantot miermīlīgiem mērķiem un oficiālās Phenjanas agresīvā rīcība rada nopietnas bažas.

Jau ziņots, ka Ziemeļkorejā februārī un aprīlī notika ballistisko raķešu izmēģinājumi. Ar to palīdzību kodoltrieciens var tikt vērsts pret  Dienvidkoreju, Japānu un Amerikas Savienoto Valstu militārajām bāzēm Guamas salā.

Savukārt šī gada janvārī komunistiskā Ziemeļkoreja veica jau ceturto kodolizmēģinājumu desmit gadu laikā, apgalvojot, ka šoreiz ir izmēģināta ūdeņraža bumba. Mēnesi vēlāk veiksmīgi tika palaista tālas darbības rādiusa raķete.

Vēlāk martā ANO Drošības padome vienojās par sankciju pastiprināšanu pret Ziemeļkoreju, ierobežojot preču eksportu uz Ziemeļkoreju un no tās, kā arī ieviešot papildu finansiālos ierobežojumus. 

Saistītie raksti
1 komentārs
Diez
vai Ziemeļkorejas vadonis nenovērtē pretinieka kodolieročus,drīzāk cenšas stiprināt savu režīmu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti