Atomenerģētikas speciālisti brīdina par Ziemeļkorejas draudiem

Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi un nedraudzīgā attieksme pret kaimiņvalstīm rada globālus draudus, paziņojis  Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektors Jukija Amano. 

Amano norādīja, ka kopš 2009.gada Ziemeļkorejā neatrodas aģentūras speciālisti un situācija šajā Āzijas valstī tiek kontrolēta tikai ar satelītu palīdzību.

Viņš arī uzsvēra, ka atomenerģiju nepieciešams izmantot miermīlīgiem mērķiem un oficiālās Phenjanas agresīvā rīcība rada nopietnas bažas.

Jau ziņots, ka Ziemeļkorejā februārī un aprīlī notika ballistisko raķešu izmēģinājumi. Ar to palīdzību kodoltrieciens var tikt vērsts pret  Dienvidkoreju, Japānu un Amerikas Savienoto Valstu militārajām bāzēm Guamas salā.

Savukārt šī gada janvārī komunistiskā Ziemeļkoreja veica jau ceturto kodolizmēģinājumu desmit gadu laikā, apgalvojot, ka šoreiz ir izmēģināta ūdeņraža bumba. Mēnesi vēlāk veiksmīgi tika palaista tālas darbības rādiusa raķete.

Vēlāk martā ANO Drošības padome vienojās par sankciju pastiprināšanu pret Ziemeļkoreju, ierobežojot preču eksportu uz Ziemeļkoreju un no tās, kā arī ieviešot papildu finansiālos ierobežojumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti