Atlikušas simt dienas līdz ASV prezidenta vēlēšanām

Pēc simt dienām – 3. novembrī – ASV notiks prezidenta vēlēšanas. Tajās pašreizējam valsts vadītājam republikānim Donaldam Trampam pretī stāsies demokrāts Džo Baidens. Koronavīrusa pandēmija un valdības nespēja uz to pienācīgi reaģēt apdraud Trampa iespējas tikt pārvēlētam.

Atlikušas simts dienas līdz ASV prezidenta vēlēšanāmUldis Ķezberis

  Ja pirms koronavīrusa pandēmijas Donalds Tramps bija favorīts šī gada ASV prezidenta vēlēšanās, tad pēdējo mēnešu laikā viņš ir zaudējis daudzu amerikāņu uzticību.

  ASV reģistrēts lielākais koronavīrusa inficēto un nonāvēto skaits pasaulē, bet pandēmijas dēļ bez darba un ienākumiem ir palikuši desmitiem miljoniem amerikāņu. Valsti šogad satricinājuši arī vardarbīgi protesti pret rasu nevienlīdzību un policijas brutalitāti.

  Saskaņā ar aptaujām divas trešdaļas amerikāņu negatīvi vērtē Trampa un viņa administrācijas paveikto vīrusa apkarošanā un ekonomikas glābšanā.

  Ja vēlēšanas notiktu šomēnes, tad Tramps tajās pārliecinoši zaudētu savam konkurentam Džo Baidenam, liecina aptaujas. Baidens ir populārāks par Trampu ne tikai nacionālā līmenī, bet arī vairākos tā dēvētajos svārstīgajos štatos, kuri parasti izšķir vēlēšanu iznākumu.

  Tomēr izšķirošā cīņa vēl ir priekšā. Arī pirms četriem gadiem Tramps nebija favorīts, bet daudziem par pārsteigumu vēlēšanās pārspēja bijušo ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti