Atkāpjas par Nobela literatūras prēmiju atbildīgās institūcijas vadītāja

No amata atkāpusies Zviedrijas Akadēmijas vadītāja Sara Daniusa. Krīzi šajā institūcijā, kas piešķir Nobela prēmiju literatūrā, aizsāka seksuālas uzmākšanās skandāls.

“Tikšanās tikko beidzās, un es atkāpjos no Akadēmijas sekretāres un vadītājas amata. Akadēmija vēlas, lai es pamestu šo posteni, un es nekavējoties pieņēmu šo lēmumu,” sacīja Zviedrijas Akadēmijas vadītāja Sara Daniusa.

Viņa žurnālistiem norādīja, ka lēmums par demisiju bija smags, jo viņa vēlējusies turpināt darbu. Tomēr dzīvē esot citas lietas, ko darīt.

Ceturtdien, 12. aprīlī, par atkāpšanos no amata paziņoja arī cita akadēmijas locekle - Katarīna Frostensone. Viņas vīrs tiek apsūdzēts par seksuālu uzmākšanos, kā arī Nobela prēmijas literatūrā laureātu vārdu noplūdināšanu, un šīs ziņas publiskošana izraisīja skandālu Zviedrijā. Akadēmija jau sākusi iekšēju izmeklēšanu, tostarp izmanto juridisko kompāniju pakalpojumus.

Zviedrijas Akadēmijā ir 18 locekļi, kuri tiek ievēlēti uz mūžu. Saistībā ar krīzi un citiem apstākļiem patlaban darbu turpina tikai deviņi pārstāvji, un tas var nopietni apdraudēt Nobela prēmijas literatūrā piešķiršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti