ASV visvairāk inficēto ar koronavīrusu

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) apsteigušas Ķīnu un Itāliju un izvirzījušas pirmajā vietā pasaulē pēc konstatēto koronavīrusa Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita. Tomēr valstī ir mazāks no slimības mirušo skaits.   

Vīruss ASV prasījis apmēram 1300 cilvēku dzīvības, bet tas ir septiņas reizes mazāk nekā Itālijā. Tikmēr ASV prezidents Donalds Tramps joprojām iestājas par noteikto ierobežojumu atcelšanu. Viņš rosina valsti sadalīt zonās, vadoties no riska līmeņa katrā  teritorijā.

ASV mediji un veselības aizsardzības organizācijas aprēķinājušas, ka ar vīrusu patlaban inficējušies no 82 līdz 85 tūkstošiem cilvēku. 

Covid-19 izcelsmes zemē Ķīnā konstatēja apmēram 81 tūkstoti inficēto, bet trešajā vietā ir Itālija ar 80,5 tūkstošiem gadījumu. Pēdējā diennaktī atklāti 17 tūkstoši jauni inficētie, un tas ir straujākais pieaugums vienā valstī pandēmijas laikā.

Pandēmijas dēļ ASV ekonomika ir strauji sabremzējusies, ko apliecina arī tas, ka rekordliels skaits amerikāņu ir reģistrējušies kā bezdarbnieki.

ASV visvairāk inficēto ar koronavīrusuUldis Ķezberis

  Tomēr sagaidāms, ka ASV, strauji pieaugot inficēto skaitam, palielināsies arī koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits. Vašingtonas Universitāte prognozē, ka nākamajos četros mēnešos vīruss ASV var nonāvēt vairāk nekā 81 tūkstoti cilvēku. Universitātes aprēķini liecina, ka ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits turpinās pieaugt līdz aprīļa vidum, bet pēc tam tas samazināšoties.

  ASV prezidents Donalds Tramps uzskata, ka valstī augstais reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir saistīts ar plašo testēšanu. Koronavīrusa testi esot pieejami visos 50 štatos, un līdz šim valstī pārbaudīti vairāk nekā 552 tūkstoši cilvēku. Tomēr Tramps vakar apšaubīja Ķīnas valdības publicētos datus par koronavīrusa izplatību valstī un paskaidroja, kāpēc viņš to sistemātiski dēvē par “ķīniešu vīrusu”, ar ko ir izsaucis Pekinas dusmas.

  “Es runāju par ķīniešu vīrusu, jo tas ieradās no turienes. Ņemsim par piemēru Ebolas vīrusu vai Laimas slimību. Šīs briesmīgās slimības savu nosaukumu ieguva saistībā ar to izcelsmes vietu. Tāpēc tas ir ķīniešu vīruss,” sacīja ASV prezidents.

  Neraugoties uz abu valstu domstarpībām, ko ir padziļinājusi koronavīrusa pandēmija, aizvadītajā naktī notika Trampa un Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina telefonsaruna. Pēc tās Tramps sociālajā vietnē ''Twitter'' rakstīja, ka ļoti ciena Ķīnas paveikto, lai apkarotu jauno vīrusu. Savukārt Ķīnas oficiālie mediji vēsta, ka Sji Dzjiņpins ir mudinājis Trampu pārvarēt valstu domstarpības un apvienot spēkus cīņā pret koronavīrusu.

  Vīrusa pandēmija ir ievērojami samazinājusi ekonomisko aktivitāti ASV. Daudzi uzņēmumi daļēji vai pilnībā ir apturējuši darbību un bijuši spiesti atlaist darbiniekus. ASV valdības dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā rekordliels skaits – 3,3 miljoni – cilvēku reģistrējās kā bezdarbnieki. Tas gandrīz piecas reizes pārsniedz iepriekšējo rekordu, ko reģistrēja 1982. gada recesijas laikā.

  ASV Kongress vakar apstiprināja ekonomikas stimulēšanas pasākumus vairāk nekā divu triljonu dolāru apmērā. Savukārt Tramps joprojām ir apņēmības pilns līdz Lieldienām lielākajā daļā valsts atcelt pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus, lai miljoniem amerikāņu varētu atgriezties darbā.

  Vienlaikus ASV prezidents noraida kritiku, ka viņa administrācija rīkojusies pārāk gausi, nosakot vīrusa izplatības samazināšanai paredzētos ierobežojumus.

  "Tā nav neviena vaina. Noteikti ne šajā valstī. Mums paveicās, ka ļoti ātri pieņēmām lēmumu neļaut cilvēkiem iebraukt no Ķīnas. Es to atkārtoju, jo daži cilvēki to negrib pieņemt. Taču tas bija labs lēmums. Mēs esam liela valsts un visi skaitļi varēja būt daudz lielāki. Runājot par bezdarbu – dzirdēju, ka runa varētu būt par sešiem miljoniem vai septiņiem. Ir 3.3, kas ir daudz. Taču domāju, ka mēs atgūsimies un atgriezīsimies ļoti stipri, ja pēc iespējas ātrāk varēsim atsākt darbu tiklīdz uzvarēsim šo neredzamo ienaidnieku," pauda Tramps.

  KONTEKSTS:

  Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

   

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti