ASV viceprezidentam Baidenam – augstākais apbalvojums

Aizejošais ASV prezidents Baraks Obama pasniedzis savam viceprezidentu Džozefam Baidenam augstāko Savienoto Valstu apbalvojumu, kas pienākas civilpersonām – Brīvības medaļu.

"Tas radīs internetam vēl vienu iespēju parunāt par mūsu romantiskajām attiecībām. Šis bija garš ceļojums. Kopš pirms astoņarpus gadiem es izvēlējos Džo par manu viceprezidentu, es ne mirkli neesmu apšaubījis šī lēmuma saprātīgumu. Viņš bija labākā iespējamā izvēle ne tikai man, bet arī Amerikas tautai. Tas ir izcils cilvēks ar izcilu karjeru valsts dienestā," pasniedzot medaļu Baidenam, sacīja Obama.

Viņam izdevās pārsteigt savu otro numuru. Pirms tam bija paredzēts, ka šis būs ceremoniāls atvadu pasākums, kurā prezidents vienkārši pateiksies viceprezidentam par kopīgo darbu.

Obama pagarā runā uzskaitīja visus Baidena sasniegumus, gan ietekmējot valsts likumdošanu, gan ārpolitiku un veselības aprūpi. Prezidents atzina, ka viņa vietnieks kā daudz  pieredzējušāks politikā uzlabojis arī viņa spējas, palīdzējis vadīt valsti.

Runas noslēgumā Obama paziņoja, ka par šiem sasniegumiem piešķir Baidenam augstāko civilo apbalvojumu.  

 Pirms kļūšanas par ASV viceprezidentu Džo Baidens tika ievēlēts ASV Senātā 1973.gadā no dzimtā Delavēras štata un vēlāk šajā pašā amatā tika pārvēlēts sešas reizes pēc kārtas. Ilgstoši viņš darbojās Senāta ārlietu komitejā. 2015. gadā pēc vairāku mēnešu ilgām baumām Baidens nolēma tomēr nekandidēt uz ASV prezidenta amatu, taču norādīja, ka izskata šo iespēju uz 2020.gada vēlēšanām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti