ASV vērsīsies pret sociālās saziņas vietņu tiesībām kontrolēt saturu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps parakstījis izpildrīkojumu, kas vērsts pret sociālo mediju uzņēmumu tiesībām neierobežoti kontrolēt lietotāju ievietoto saturu. Eksperti lēmumu saista ar vietnes “Twitter” pārstāvju rīcību.

Tramps jau 28. maijā draudēja slēgt sociālo mediju platformas pēc tam, kad “Twitter” kā nepamatotus  atzīmēja divus prezidenta izteikumus.

Tramps apgalvoja, ka balsošana pa pastu novestu pie krāpšanas un negodīgām vēlēšanām, bet nesniedza pamatojumu šim viedoklim. Savukārt sociālo mediju vietne zem izteikuma publicēja aicinājumu ievākt faktus par balsošanu pa pastu, un tā bija pirmā reize, kad tika cenzēti prezidenta izteikumi.

Tramps norādīja, ka sociālo mediju platformas pilnībā apklusinot konservatīvi domājošo balsis. Tām esot nekontrolēta vara cenzēt un ierobežot jebkādu komunikācijas veidu starp privātiem pilsoņiem. Tikmēr eksperti bažījas, ka rīkojums dos tiesības personām biežāk vērsties tiesā pret tādiem sociālo mediju uzņēmumiem kā “Twitter” un “Facebook” un ievērojami palielināsies valdības kontrole pār tiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti