ASV vērienīgi sagaida pilnu Saules aptumsumu

ASV iedzīvotāji pirmdienas, 21.augusta, vakarā gaida pilnu Saules aptumsumu. Iepriekšējo reizi Saules aptumsumu no viena ASV krasta līdz otram amerikāņi varēja vērot pirms gandrīz simt gadiem. Tagad šo notikumu gaida ar lielu interesi un arī bažām par satiksmes traucējumiem un mazo pilsētiņu spēju tikt galā ar tūristu pieplūdumu.

Šajās dienās Nešvilā termometra stabiņš dienas laikā turas pie 35 grādu atzīmes, un karsts laiks vārda vistiešākā nozīmē ir arī daudzo krodziņu īpašniekiem. No vietējo veikalu plauktiem pazuduši aptumsuma fotografēšanai nepieciešamie lēcu filtri. Ceļā uz pilsētu redzami sastrēgumi. Ceļa zīmes aicina neapstāties aptumsuma laikā.

Nešvila ir vienīgā lielā pilsēta ASV, kas Saules aptumsumu piedzīvos pilnībā. Tieši tādēļ šajā mūzikas pilsētā viesnīcas numuriņi izpārdoti jau vairākus mēnešus pirms lielā notikuma.

Arī pilsētai tuvākajos parkos sagaida lielu tūristu pieplūdumu. Biļetes uz speciāli rīkotiem pasākumiem izpārdotas jau februārī. Tikmēr Nešvilas ielās parādījušies izveicīgi T-kreklu un aptumsuma briļļu tirgoņi. Tur sabraukuši vairāki desmiti tūkstošu amerikāņu.

“Bērnībā, kad redzēju daļēju Saules aptumsumu, man solīja, ka 2017.gadā to varēs redzēt pilnībā. Tas brīdis ir pienācis. Tā ir lieliska iespēja redzēt, cik izcila ir Saules sistēmas uzbūve,” saka astronoms Raiens, kurš atbraucis vērot aptumsumu.

“Mēs ar sievu vadām bezpeļņas organizāciju, un tāpat kā daudziem mums šī būs brīvdiena. Zinot, kāda būs satiksme, esam jau laicīgi visu izplānojuši un dosimies uz vienu no ārpus pilsētas parkiem,” stāsta Nešvilas iedzīvotājs Kens.

Pilnīga aptumsuma ilgums Nešvilā būs līdz pat divām minūtēm. Tomēr daudzi atgādina par drošību un aizsargbriļļu lietošanu. Vietējās radiostacijās atgādinājumi izskan ik pa stundai. Tikmēr sociālajos tīklos netrūkst tādu, kas šajā dienā solījuši arī pasaules gala iestāšanos.

Jāpiebilst, ka Latvijā pilnu Saules aptumsumu būs iespēja redzēt tikai 2124.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti