Pusdiena

Latvijā pieejamie importa pārtikas produkti atšķiras no tādiem pašiem citviet Eiropā

Pusdiena

Skaļākie Rīgas domes opozicionāri neslēpj, ka gatavojas Saeimas vēlēšanām

ASV vēlas pilnībā izolēt Ziemeļkoreju

ASV vēlas pilnībā izolēt Ziemeļkoreju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

ASV aicina pasaules valstis pilnībā saraut visas diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, tādējādi to sodot par jaunu ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas apdraud ne tikai Savienotās Valstis, bet arī visus pārējos. Vašingtona arī rosinājusi Ķīnu daudz bargāk vērsties pret Phenjanu, pārtraucot naftas piegādes tai.

Pēc Ziemeļkorejas režīma jaunas ballistiskās raķetes izmēģināšanas Amerikas Savienotās Valstis aicinājušas slēgt vēstniecības un pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Phenjanu, lai šādā veidā palielinātu politisko spiedienu uz šī režīma līderi Kimu Čenunu. Tā preses brīfingā Vašingtonā norādīja ASV Valsts departamenta pārstāve Hetere Nauerta. Viņa uzskata, ka jārīkojas ir nekavējoties, lai panāktu kodolkrīzes situācijas atrisināšanu Korejas pussalā.

Netieši šis paziņojums bija domāts Eiropas valstīm, kā Vācijai, Lielbritānijai un Zviedrijai, kurām ir savas diplomātiskā pārstāvniecības Ziemeļkorejā.

Turklāt Baltais nams ir arī nobažījies, ka šī konkrētā ballistiskā raķete teorētiski var sasniegt jebkuru vietu Savienotajās Valstīs. Līdzšinējie Ziemeļkorejas mēģinājumi nebija tik tāli. Eksperti gan norāda – lai šī Phenjanas raķete būtu pilnībā funkcionāla, Ziemeļkorejai vēl vismaz gads ir jāiegulda tās attīstīšanā.

Jāņem vērā, ka ASV sūtne Apvienoto Nāciju Organizācijā Nikija Heilija paudusi nepārprotamu vēstījumu Ziemeļkorejas līderim, ka pie kara izcelšanās Korejas pussalā būtu vainojama tikai pati Phenjana: “„Ziemeļkorejas līdera darbības pasauli tuvina karam. To mēs nekad neesam vēlējušies ar Ziemeļkoreju un arī šodien to nemeklējam.

Ja tomēr karš izceltos, tad tikai tāpēc, ka tiek nepārtraukti demonstrēta agresija, līdzīga, kādu pieredzējām šajās dienās.

Un, ja karš notiktu, tad var nekļūdīgi teikt, ka Ziemeļkorejas režīms tiktu pilnībā iznīcināts.”

Jau pašlaik ASV un citas pasaules valstis ir īstenojušas daudz stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju, lai to sodītu par kodolprogrammas attīstīšanu un neskaitāmajiem ballistiskās raķetes izmēģinājumiem. Ķīna un Krievija, kuras var uzskatīt par šī komunistiskā režīma sabiedrotajiem, arī ir atbalstījušas ANO rezolūciju par sankciju pastiprināšanu pret Ziemeļkoreju.

Tomēr Pekina, lai arī nosoda jaunāko Kima Čenuna režīma veikto ballistiskās raķetes izmēģinājumu, nav gatava pilnībā izbeigt jēlnaftas piegādes. Vērā jāņem, ka Ķīna ir lielākais šī dabas resursa piegādātājs Phenjanai. Jau pašlaik naftas produktu piegādes Ziemeļkorejai ir ierobežotas par 40%.

Tikmēr Krievija ir aicinājusi ASV lieki neprovocēt Ziemeļkoreju uz agresiju nokaitētājā Korejas pussalā ar kopīgām Dienvidkorejas militārajām mācībām. Maskava aicina no tām atteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti