Pasaules panorāma

Ieskats 14.decembra «Pasaules panorāmas» tematos

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma-Attieksme pret karu pasaulē. ASV un Krievija apmaina basketbolistu pret ieroču tirgoni

Ukrainā var nonākt modernākā pretgaisa aizsardzības sistēma

ASV varētu piegādāt Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas «Patriot» 

ASV, iespējams, piegādās Ukrainai modernās "Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēmas. Oficiāls Baltā nama paziņojums varētu izskanēt jau trešdien.

 "Patriot" ir viena no vismodernākajām tālas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmām pasaulē, un tā arī būtu līdz šīm efektīvākā uz Ukrainu nosūtītā.

Pentagona pārstāvis ģenerālis Pats Raiders otrdienas preses brīfingā uzsvēra, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzība joprojām ir prioritārs diskusiju temats.

"Mēs turpinām konsultēt mūsu Ukrainas partnerus par to, kā vislabāk integrēt viņu pretgaisa aizsardzības sistēmas. Kā jau minēju, mēs saprotam, ka, ņemot vērā draudus, ko Krievija rada Ukrainai, pretgaisa aizsardzība joprojām ir prioritārs diskusiju temats, kad runa ir par palīdzību drošības jomā.

Tāpēc turpināsim meklēt veidus, kā vislabāk atbalstīt Ukrainu, lai aizsargātu tās iedzīvotājus un infrastruktūru, lai tā spētu pārdzīvot šos uzbrukumus."

Viņš pieminēja sešas "zeme-gaiss" raķešu sistēmas "Nasams", bet nesniedza informāciju par "Patriot" sistēmām.   

Tikmēr mediji atsaucas uz trim anonīmām augsta ranga amatpersonām un ziņo, ka prezidenta Džo Baidena administrācija ir gandrīz pabeigusi plānu par šīs pretgaisa aizsardzības sistēmas piegādi Kijivai.  Tas vēl jāapstiprina aizsardzības ministram Loidam Ostinam un jāparaksta Baidenam, taču problēmu šajā procesā nebūšot. 

Šonedēļ, iespējams, jau trešdien, izskanēs oficiāls paziņojums. 

"Patriot" sistēma  sastāv no radara, vadības punkta un līdz astoņām pārvietojamām raķešu palaišanas iekārtām ar četrām raķetēm katrā, un tās var notriekt gaisa mērķus lielā attālumā. Ukrainā tās varētu nogādāt no ASV bāzēm ārvalstīs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti