ASV valdības ziņojumā nerod skaidrojumu NLO novērojumiem, ārpuszemes izcelsmes iespēju neizslēdz

ASV valdības piektdien publicētajā ziņojumā sniegts novērtējums amerikāņu militāro pilotu fiksētiem neidentificētiem gaisā novērotiem fenomeniem, secinot, ka aizsardzības un izlūkošanas struktūrām nav pietiekami daudz datu, lai nepārprotami noteiktu lidojošo objektu izcelsmi. Iespējams, novērotas modernas uz Zemes radītas tehnoloģijas, atmosfēras parādības vai ar ārpuszemes izcelsmi saistītas izpausmes, par ziņojuma saturu vēstīja aģentūra "Reuters".

Neslepenā deviņu lappušu ziņojumā ietverti 144 neidentificētu gaisa fenomenu (NGF) novērojumi, ko lielākoties veicis ASV karaflotes personāls kopš 2004. gada.

Par sākotnējo novērtējumu dēvēto ziņojumu sagatavoja ASV Nacionālās izlūkošanas direktora birojs sadarbībā ar Pentagona pērn izveidotu ASV karaflotes darba grupu. Ziņojuma autori konstatēja, ka novērotajiem fenomeniem, visticamāk, nav viens kopīgs izskaidrojums. 

"NGF nepārprotami ir lidojumu drošības jautājums, kas var radīt izaicinājumus ASV nacionālajai drošībai," vēstīts ziņojumā.

Tikai viens no 144 novērojumiem izskaidrots ar spiedienu zaudējuša gaisa balona parādīšanos, bet citos gadījumos nepieciešama turpmāka analīze, lai noteiktu, vai bijusi redzama kāda neiepazīta ASV valdības vai komerciāla ražotāja lidojoša sistēma, vai bijusi iesaistīta Ķīna vai Krievija. Ziņojums neizslēdz iespēju, ka kādi novērojumi varētu būt saistīti ar ārpuszemes izcelsmi, tomēr uz to skaidri nenorāda. 

Dažos novērojumos reģistrēti neparasti lidojuma parametri, tiesa, ziņojumā pieļauj iespēju, ka to izraisīja datu devēju kļūdas vai aculiecinieku maldīgā uztvere, un to analīzei nepieciešama papildu analīze. Par iespējamu objektu ārpuszemes izcelsmi augstas ASV amatpersonas ar medijiem runāja tikai anonīmi.

"Tas nav darba grupas mērķis – izvērtēt jebkādus ārpuszemes dzīvības meklējumus," teica viena no amatpersonām. "Mūsu izskatītajos 144 ziņojumos mums nav skaidru norāžu par to ārpuszemes izcelsmes izskaidrojumu, taču mēs dosimies jebkurā virzienā, kurp mūs vedīs dati."

Lielākajā daļā ziņojumu ir aprakstītas situācijas, kuru dēļ tika pārtrauktas darbības ASV militārajās mācībās. ASV valdība pēdējos gados lieto apzīmējumu NGF, atsakoties no NLO jeb neidentificētu lidojošu objektu termina, kas ilgu laiku plaši ticis saistīts ar citplanētiešu kosmiskajiem kuģiem un citiem fantastikas elementiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt