ASV un Vācijas izlūkdienesti 50 gadus izspiegojuši ārvalstu slepenu saraksti

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Centrālā izlūkošanas pārvalde un Vācijas Federālais izlūkošanas dienests vairāk nekā 50 gadus sekojis vairāk nekā 100 valstu slepenai militārai un diplomātiskai sarakstei. Satraucošo informāciju kopīgā izmeklēšanā ieguvuši Vācijas, Šveices un Amerikas Savienoto Valstu mediji.

Vācijas un  Šveices televīziju "ZDF" un "SRF", kā arī amerikāņu laikraksta “Washington Post” publiskotajā ziņojumā norādīts, ka dienesti slepeno informāciju ieguva ar kāda Šveices uzņēmuma satrpniecību operācijas “Rubicon” ietvaros.

Kopš 1958. gada Centrālā izlūkošanas pārvalde, bet vēlāk arī Vācijas Federālais izlūkošanas dienests kontrolēja kompāniju “Crypto”, kas klientiem visā pasaulē piegādāja šifrēšanas iekārtas. Dažas no tām bijušas drošas, bet citās bijuši drošības “caurumi”, kas ļāva tās izmantot spiegošanai. Eksperti norāda, ka atsevišķos laika periodos līdz pat 40% no visas slepenās diplomātiskās sarakstes pasaulē notika ar šo ierīču palīdzību. “Crypto” pakalpojumus izmantoja daudzas Eiropas valstis, Ēģipte, Irāna, Saūda Arābija, Lībija un Latīņamerikas zemes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti