ASV un Lielbritānija varētu iesaistīties ES militārajos projektos

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) un Lielbritānija, kad tā būs izstājusies no Eiropas Savienības (ES), varētu piedalīties bloka militārajos projektos, liecina Somijas prezidentūras izstrādāta dokumenta uzmetums. Tajā pašā laikā Ķīnai un Turcijai dalība Pastāvīgās strukturētās sadarbības programmas projektos varētu tikt liegta.

Portāla "Politico" rīcībā nonākušais dokumenta uzmetums paredz, ka ASV un Lielbritānija, kad tā būs izstājusies no ES, varētu piedalīties ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības programmā.  Domājams, ka dokuments izstrādāts, lai reaģētu uz to bloka dalībvalstu bažām, kurām ir ciešas militāras saites ar šīm valstīm un kuras vēlas redzēt šo valstu iesaisti šādos projektos.

Vienlaikus dokuments pievēršas arī citu dalībvalstu vēlmei no iespējamas dalības projektos izslēgt citas puses.

Avoti norādījuši – balstoties uz šo dokumentu, dalība projektos būtu liegta Ķīnai, taču ir grūti pateikt, vai tiktu bloķēta arī Turcijas iesaiste.

Piecu lappušu garajā dokumentā ir ierosināts – tās valstis, kas nav Pastāvīgās strukturētās sadarbības programmas dalībnieces, varētu uzaicināt piedalīties projektos tad, ja šajā valstī tiek ievērotas tādas vērtības, uz kurām balstās ES.

Šīs vērtības būtu cilvēka cieņas respektēšana, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesību ievērošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti