ASV un Krievija vienojas Ukrainas krīzi risināt diplomātiskā ceļā

ASV un Krievija izmantos diplomātiskas metodes Ukrainas krīzes risināšanai - šāda vienošanās panākta svētdien Parīzē notikušajās abu valstu ārpolitikas resoru vadītāju sarunās.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, komentējot sarunas, atzina, ka abām pusēm nav vienprātības par apstākļiem, kas noveda pie politiskās krīzes Ukrainā. Viņš arī atkārtoti pauda bažas par Krievijas rīcību Ukrainā un tās armijas izvietošanu netālu no abu valstu robežas.

Tomēr Kerijs atzina, ka sarunas ir bijušas konstruktīvas un abas valstis atzīst nepieciešamību risināt krīzi vienīgi diplomātiskām metodēm.

Konkrētāks savos komentāros bija Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš paziņoja, ka Ukraina nevar turpmāk funkcionēt kā unitāra valsts. Tai jābūt federācijai, kur katram reģionam ir tiesības izvēlēties savu ekonomisko modeli, valodu un reliģiju. Arī šis jautājums pārrunāts ar ASV kolēģi.

Jau ziņots, ka Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome uzdevusi Aizsardzības ministrijai izvest Ukrainas karaspēku no anektētās Krimas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumu, kas ļauj Krievijai savā sastāvā uzņemt Krimu un Sevastopoli. Savukārt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vadītāji ir vienojušies par jaunām sankcijām pret Krieviju, papildinot tā saukto melno sarakstu ar jauniem vārdiem. Tagad kopumā ES iesaldē vīzas un banku kontus 33 cilvēkiem. Atcelts arī vasarā gaidāmais ES un Krievijas samits.

Rietumvalstu līderi arī neatsakās no ekonomiskām sankcijām un iespējama ieroču embargo kā nākamā soļa, ja Krievija nepārtrauks agresiju Krimā un nesēdīsies pie sarunu galda.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti