ASV un Austrālija slēdz robežas ieceļotājiem no Ķīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Turpinot izplatīties jaunajam Ķīnas koronavīrusam, ASV un Austrālija pievienojušās valstīm, kuras slēgušas savas robežas ieceļotājiem no Ķīnas. Jaunie noteikumi paredz, ka aizliegums attieksies uz visiem cilvēkiem, ne tikai Ķīnas pilsoņiem, kuri viesojušies Ķīnā pēdējo nedēļu laikā. Pasaules Veselības organizācija gan šos ierobežojumus kritizē.

Krievijai, Japānai un vairākām citām valstīm tagad pievienojas arī ASV un Austrālija, bet vēl vairākas citas valstis vēl domā, vai slēgt savas robežas ieceļotājiem no Ķīnas, kur izplatījies jaunais koronavīruss.

Ceļošanas ierobežojumus jau noteikušās valstis savus pilsoņus pēc atgriešanās mājās no Ķīnas uz divām nedēļām ievieto karantīnā.

Svētdien, 2. februārī, ASV stāsies spēkā ar koronavīrusu saistītie ierobežojumi. Turpmāk ASV nedrīkstēs apmeklēt ārzemju pilsoņi, kuri nesen ir bijuši Ķīnā.

Ir samazināts arī lidojumu skaits starp ASV un Ķīnu. Turklāt vairāku lielo aviokompāniju piloti un apkalpe pieprasa, lai drošības nolūkos lidojumi tiktu pilnībā apturēti.

Trīs lielākās Amerikas aviokompānijas ir paziņojušas par daļēju lidojumu pārtraukšanu uz Ķīnu. Šāds lēmums ir pieņemts, sekojot ASV administrācijas paziņojumam par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu sabiedrības veselības jomā.

Sākot ar svētdienu, ārvalstu pilsoņi, kuri nesen ir bijuši Ķīnā, vairs nevarēs ierasties ASV. Savukārt amerikāņiem, kuri nesen ir bijuši vīrusa skartajā Ķīnas reģionā, pēc atgriešanās būs jāpavada 14 dienas karantīnā. 

Šobrīd ASV ir seši apstiprinātie saslimšanas gadījumi un vēl 190 cilvēku veselības stāvoklis tiek izmeklēts.

Pasaules Veselības organizācija iesaka veikt ķermeņa temperatūras kontroli un citus pasākumus oficiālajos robežšķērsošanas punktos, taču nevēlas, lai valstis noteiktu oficiālus aizliegumus.

“Ceļošanas un tirdzniecības ierobežojumus Pasaules Veselības organizācija nerekomendē. Tas varētu šķist kā loģisks solis – redzam briesmas ārpusē un ieslēdzamies. Taču tas, ko mēs zinām no citiem gadījumiem, piemēram, Ebolas vīrusa un citiem, ja cilvēki gribēs ceļot, viņi arī ceļos. Un, ja oficiāli ceļi nebūs atvērti, viņi meklēs neoficiālus.

Savukārt vienīgais veids, kā pārbaudīt cilvēkus, viņu ceļošanas vēsturi un mēģināt novērot viņu veselības stāvokli, šķērsojot robežu, ir caur oficiāliem šķērsošanas punktiem,” sacīja Pasaules Veselības organizācijas runasvīrs Kristians Lindmeiers.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas situāciju veselības aizsardzības jomā. 

Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti