ASV turpinās lielākoties miermīlīgi protesti

Protesti, kas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) aizsākās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves, turpinās jau ceturto nedēļu. Lielākoties tie ir miermīlīgi, bet joprojām neizpaliek arī sadursmes ar kārtības sargiem.

Aizvadītajā diennaktī Portlendā, Oregonā, tika slēgta daļa pilsētas centra, pēc tam kad daži sāka dedzināt un aplaupīt ēkas, kā arī ievainoja policistu. Citviet ziņots par vardarbīgām sadursmēm, arī apšaudēm. Vairāki cilvēki arestēti.

Tomēr vairums protestu notiek bez grautiņiem.

Reaģējot uz iedzīvotāju neapmierinātību ar policistu vardarbību, kas īpaši vērsta pret afroamerikāņu kopienu, otrdien, 16. jūnijā, ASV prezidents Donalds Tramps varētu parakstīt rīkojumu, kas paredz papildu finansējumu un reformas policijā. Rīkojums iekļauj policijas darbinieku pieņemšanas darbā un uzraudzīšanas prakses uzlabošanu.

Tāpat reformas paredz sociālo darbinieku lielāku iesaisti policijas darbā.

KONTEKSTS:

Afroamerikāņa Džordža Floida nāve, policistam pielietojot spēku, raisījusi plašus protestus ASV. Plašie protesti pēdējās dienās kļuvuši mierīgāki. Vairākās ASV pilsētās, tostarp Ņujorkā un Čikāgā, atcelta komandantstunda.

Tikmēr vairākas ASV pilsētas paziņojušas par policijas spēku reformēšanu. Šāds lēmums pieņemts arī Mineapolē, kur policijas aizturēšanas laikā pirms divām nedēļām nomira Floids. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti