ASV trim cilvēkiem izvirza apsūdzības «Twitter» lietotāju izspiegošanā Saūda Arābijas uzdevumā

Divi bijušie uzņēmuma „Twitter” darbinieki un vēl viens vīrietis trešdien Sanfrancisko federālajā tiesā tika apsūdzēti par to, ka Saūda Arābijas uzdevumā izspiegojuši „Twitter” lietotājus, kas bija kritiski noskaņoti pret šīs valsts karalisko ģimeni. Šī ir pirmā reize, kad Saūda Arābijas pilsoņiem tiek izvirzītas apsūdzības par spiegošanu Amerikas Savienotajās Valstīs.

ASV trim cilvēkiem izvirza apsūdzības „Twitter” lietotāju izspiegošanā Saūda Arābijas uzdevumāRihards Plūme

  Apsūdzētie Ali Alzabarahs un Ahmads Abuammo ir bijušie „Twitter” darbinieki. 41 gadu vecais Abuammo, kurš ir Savienoto Valstu pilsonis, tika arestēts otrdien, pamatojoties uz apsūdzībām spiegošanā un Federālā izmeklēšanas biroja veiktās izmeklēšanas kavēšanā.

  Savukārt Alzabarahs, kurš ir Saūda Arābijas pilsonis, tika apsūdzēts par piekļūšanu vairāk nekā 6000 „Twitter” kontu personiskajai informācijai 2015. gadā Saūda Arābijas uzdevumā. 35 gadus vecais vīrietis piekļuvis vairāku prominentu valdības kritiķu „Twitter” kontiem. Viens no tiem bija žurnālista Omāra Abdulaziza konts, kam ir vairāk nekā miljons sekotāju. Viņš bijis labi pazīstams ar pērn nogalināto žurnālistu Džamalu Hašogi.

  Alzabaraha atrašanās vieta pašlaik nav zināma, taču viņš varētu atrasties Saūda Arābijā.

  Abi „Twitter” darbinieki tikuši nolīgti laika posmā no 2014. līdz 2015. gadam.

  Trešais apsūdzētais, 30 gadus vecais Ahmeds Almutairi, ir mārketinga darbinieks, kurš saistīts ar karalisko ģimeni. Viņš bijis starpnieks, kurš organizēja kontaktus starp pārējiem apsūdzētajiem un kādu Saūda Arābijas amatpersonu. Arī viņš nav arestēts un pašlaik, visticamāk, atrodas Saūda Arābijā.

  Tiesā iesniegtie dokumenti liecina, ka vīrieši saņēma vadošus norādījumus no vārdā nenosauktas Saūda Arābijas amatpersonas, kura strādāja „Karaliskās ģimenes locekļa Nr.1” labā. Laikraksts „Washington Post” vēsta, ka šis karaliskās ģimenes loceklis esot kroņprincis Muhameds bin Salmans.

  ASV Tieslietu ministrija arī apgalvoja, ka „Twitter” darbinieks, kuram pienākumu pildīšanā nebija nepieciešama piekļuve „Twitter” lietotāju privātajai informācijai, tika apbalvots ar rokas pulksteni vairāku desmitu tūkstošu dolāru vērtībā. Tāpat viņam samaksāti vairāk nekā 300 000 dolāru.

  Advokāts Deivids Andersons norādīja, ka ASV likumi aizsargā Savienoto Valstu uzņēmumus no šādas nelikumīgas ārvalstu iejaukšanās. Viņš piebilda, ka ASV uzņēmumu vai tehnoloģiju kļūšana par ārvalstu represiju instrumentiem, pārkāpjot Savienoto Valstu likumus, netiks pieļauta.

  Paziņojumā „Twitter” pateicies Federālajam izmeklēšanas birojam un ASV Tieslietu ministrijai par atbalstu izmeklēšanā. Uzņēmums paziņojumā norādīja:

  „Mēs apzināmies, kādas pūles sliktie aktori pieliks, lai mēģinātu iedragāt mūsu sniegtos pakalpojumus. Mēs saprotam lielos riskus, ar kuriem saskaras daudzi, kuri izmanto „Twitter”, lai paustu pasaulei savu viedokli un sauktu pie atbildības pie varas esošos.”

  ASV un Saūda Arābijas attiecības ir pasliktinājušās pēc pērn notikušās žurnālista Hašogi slepkavības Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. ASV izlūkdienests ir secinājis, ka kroņprincis bija cieši saistīts ar šo slepkavību. Tomēr ASV prezidents Donalds Tramps ar Saūda Arābiju saglabājis tuvas attiecības, uzsverot, ka tā ir svarīgs ASV sabiedrotais Tuvajos Austrumos un viens no lielākajiem investoriem Savienotajās Valstīs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti