ASV tiesa neatļauj īstenot Trampa rīkojumu par imigrācijas ierobežošanu

Amerikas Savienoto Valstu Federālā apelācijas tiesa atteikusies atjaunot prezidenta Donalda Trampa rīkojumu par imigrācijas ierobežošanu, kas paredzēja uz laiku apturēt bēgļu uzņemšanas programmu un ieceļošanas vīzu izsniegšanu septiņu valstu pilsoņiem.

Trampa lēmums par septiņu valstu pilsoņu iekļaušanu melnajā sarakstā un patvēruma meklētāju programmas apturēšanu iestrēdzis tiesu sistēmā, un pagaidām viss liecina, ka vienpersoniski sabiedrībā tik pretrunīgi vērtētu politiku viņam neizdosies realizēt.

Apelācijas tiesa noraidīja Trampa administrācijas apgalvojumu, ka tai nav pilnvaras pārskatīt prezidenta rīkojumu. Tas būtu pretrunā ar  valsts  konstitucionālās demokrātijas pamatstruktūru. Tiesneši arī norādīja, ka Vašingtonas un Minesotas štatu pārstāvji ir pauduši viedokli, ka prezidenta rīkojums rada iedzīvotāju diskrimināciju pēc reliģiskās piederības.

Tiesa arī norādījusi, ka tas darīts, jo prezidenta administrācija nav pierādījusi, ka terorisma draudi no melnajā sarakstā ietvertajām valstīm ir pietiekami lieli, lai attaisnotu aizliegumu iebraukt ASV šo valstu pilsoņiem.

Tāpat uzsvērts, ka nav nekādas informācijas par nevienu teroraktu ASV teritorijā, kuru būtu izpildījis kāds iebraucējs no šīm valstīm. 

Savukārt Tramps pēc sprieduma publiskošanas solīja neatkāpties un pārsūdzēt to Augstākajā tiesā. Sociālās saziņas vietnē “Twitter” viņš uzsvēra, ka uz kārts esot likta valsts drošība.

Pagaidām nav skaidrs, kā prezidenta administrācija rīkosies tālāk, taču noprotams, ka tas varētu nozīmēt, ka apelācijas tiesas lēmums tiks pārsūdzēts ASV Augstākajā tiesā. 

Vašingtonas štata ģenerālprokurors Bobs Fergusons tikmēr uzsvēris, ka kopā ar citiem tiesu varas pārstāvjiem gatavs savu pārliecību turpināt aizstāvēt.

“Mēs tiesā ar viņu jau esam tikušies divas reizes un uzvarējuši. Pašlaik uz spēles ir mūsu konstitūcijas nākotne. Mēs cienām prezidenta izpildvaras funkcijas, taču arī viņam ir jāseko konstitūcijai. Tas ir pats galvenais, Un mēs esam absolūti pārliecināti, ka šis konkrētais viņa dekrēts konstitūcijai neatbilst,” pauda Fergusons.

“Prezidentam pašlaik ir divas iespējas – vai nu mēģināt turpināt cīnīties pret mums, vai arī saplēst šo dekrētu un sākt jautājumu skatīt no jauna, es viņam stingri ieteiktu otro variantu,” piebilda ģenerālprokurors.

Jau vēstīts, ka Tramps vēlējās uz 120 dienām apturēt bēgļu izmitināšanu ASV, kā arī apturēt vīzu izsniegšanu Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas pilsoņiem. Lēmumu atcēla  federālais apgabala tiesnesis Džeimss Robarts.

 Tāpat uz 120  dienām apturēta bēgļu statusa piešķiršana, lai pilnībā pārskatītu patvēruma piešķiršanas procedūru ar mērķi padarīt to stingrāku. Sākotnējais lēmums uz brīdi izraisīja neizpratni lidostās un cilvēku aizturēšanu tranzīta zonās, kā arī bažas skarto valstu pilsoņiem, kuri vai nu jau atrodas ASV ar termiņuzturēšanās atļaujām kā strādnieki vai studenti, vai arī plānoja tuvākajā laikā apmeklēt ASV.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti