ASV tiesa ļauj apvienoties lielām telekomunikāciju un izklaides kompānijām

Tiesa ASV devusi atļauju telekomunikāciju giganta “AT and T” un izklaides industrijas kompānijas “Time Warner” apvienošanai. Eksperti uzskata, ka lēmumam būs gan pozitīvas, gan negatīvas sekas.

“Tā ir laba un slikta ziņa patērētājiem. Es domāju, ka jūs iegūsiet vairāk straumēšanas alternatīvu un vairāk pakešu,” sacīja “GBH Insights” eksperts Dans Aivs.

“Tas ir “šāviens” pa citām kompānijām, kas nodrošina informācijas bezvadu un kabeļu pārraidi, un tās būs spiestas paātrināt straumēšanas iespējas.  Tas patērētājiem dos iespēju saņemt kvalitatīvāku saturu. No otras puses – tuvākā pusotra gada laikā pakalpojumam pieaugs cenas, jo daži no šiem kompleksajiem piedāvājumiem nonāk caur kabeli vai izmantojot  bezvadu pārraides iespējas,” norādīja Aivs.

Uz apvienošanās negatīvajām sekām jau iepriekš norādīja arī ASV Tieslietu ministrija. Tās pārstāvji uzskata, ka darījums mazinās konkurenci maksas televīzijas tirgū un inovācijas šajā industrijā.

Arī prezidents Donalds Tramps personiski iebilda pret to, ka “AT&T” pērk kompāniju  “Time Warner” par 85 miljardiem dolāru jeb 72 miljardiem eiro. Savukārt ASV apgabala tiesas tiesnesis Ričards Leons secināja, ka Tieslietu ministrijas pretmonopolu nodaļa nav spējusi sniegt pietiekamus pierādījumus par darījuma būtisku kaitējumu patērētājiem un konkurencei.

“AT&T” ir otrs lielākais mobilo sakaru un trešais lielākais kabeļtelevīzijas sakaru nodrošinātājs ASV. Savukārt kompānijai “Time Warner” pieder kabeļtelevīzijas kanāli CNN, TNT un TBS, televīzijas producentu grupa “HBO” un kinostudija “Warner Brothers”.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti