Dienas notikumu apskats

Pētīs iespējas samazināt valsts tēriņus par tehnoloģijām un īpašumiem

Dienas notikumu apskats

Ārsti-rezidenti e-veselības sistēmā nevar izrakstīt e-receptes

ASV Teksasas štats neilgā laikā piedzīvo sērijveida sprādzienus

ASV Teksasas štats neilgā laikā piedzīvo sērijveida sprādzienus

ASV Teksasas štatā pēdējās divās ar pusi nedēļas piedzīvota sprādzienu sērija, eksplodējot ar sprāgstvielu pildītām paciņām. Otrdienas rītā jauns sprādziens – jau piektais – nogranda "FedEx" pasta šķirošanas centrā. Iepriekšēji četri uzbrukumi notika štata galvaspilsētā Ostinā, bojā gājuši un ievainoti vairāki cilvēki. Policija uzskata, ka darīšana ir ar sērvijveida spridzinātāju, izmeklēšanā iesaistīti simtiem federālo aģentu.

ASV Teksasas štata galvaspilsētā Ostinā satraukums valda, kopš pirms divām nedēļām sākās spridzināšanu sērija, kurās izmantotas ar sprāgstvielu pildītas paciņas.  Kopš marta sākuma četros šādos sprādzienos bojā gājuši divi cilvēki, bet vēl četri ievainoti.

Pirmajos trīs incidentos sprāga uz māju lieveņa atstātas paciņas. 2.martā bojā gāja 39 gadus vecs melnādains vīrietis, desmit dienas vēlāk 17 gadus vecs melnādains pusaudzis. Tajā pašā dienā, 12.martā, līdzīgā sprādzienā smagus ievainojumus guva 75 gadus veca latīņamerikāņu izcelsmes sieviete.

Ņemot vērā, ka paciņas bija novietotas pie konkrētām mājām un cietušo cilvēku ādas krāsu, policija sākotnēji sliecās domāt, ka tie ir rasu naida motivēti uzbrukumi.

Tomēr svētdienas naktī Ostinā sprāga vēl viena paciņa. Šoreiz princips bija citāds – paciņa ar sprāgstvielām atradās uz ielas, un saskaņā ar policijas teikto, detonēšanai izmantota nostiepta aukla.

Tas nozīmē, ka uzbrukums nebija vērsts ne pret vienu konkrēti, bet pēc nejaušības principa. Sprādzienā ievainojumus guvu divi baltādaini vīrieši.

Policija uzskata, ka šie uzbrukumi ir savstarpēji saistīti, visas četras ierīces bija uzbūvētas līdzīgā veidā. Tas liecina, ka aiz visiem sprādzieniem stāv viens un tas pats cilvēks.

"Jautājums ir, vai tas ir terorisms, vai tie ir naida uzbrukumi? Mēs turpinām izmeklēšanu. Pašlaik liekas ir skaidrs, ka mums ir darīšana sērijveida spridzinātāju, ņemot vērā līdzības [starp uzbrukumos izmantotajām ierīcēm]," Ostinas policijas priekšnieks Braians Menlijs.

Otrdienas rītā Teksasas štatā notika piektais šāda veida sprādziens, eksplodējot paciņai ASV loģistikas un kurjerpasta kompānijas "FedEx" sūtījumu šķirošanas centrā netālu no San Antonio, aptuveni 100 kilometrus no Ostinas. Tiek ziņots, ka sprāgusī paciņa, pildīta ar naglām, bijusi adresēta sūtīšanai uz Ostinu. Vieglus ievainojumus guvis viens cilvēks.

Policija vēl nav apstiprinājusi, ka otrdienas rīta sprādziens "FedEx" centrā ir saistīts ar Ostinas sērijveida sprādzieniem. Taču ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) pārstāve telekanālam CNN teica, ka uzskata, ka tas ir saistīts ir iepriekšējiem uzbrukumiem.

Izmeklēšanā iesaistīti vairāk nekā 500 FIB aģentu un policistu. Situācijas attīstībai seko līdzi arī Baltais nams.

Ostinā varasiestādes izsludinājušas 115 000 dolāru atlīdzību par informāciju, kas ļaus arestēt atbildīgo vai atbildīgos par uzbrukumiem.

Policija aicina pilsētas iedzīvotājus uzmanīties no aizdomīgām paciņām un, tādas atrodot, nekavējoties sazināties ar ārkārtas dienestiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti