ASV sūtīs uz Sīriju armijas speciālo uzdevumu sauszemes vienības

ASV uz Sīriju sūtīs savas armijas speciālo uzdevumu sauszemes vienības, kuru uzdevums būs palīdzēt Sīrijas valdības opozīcijas spēkiem cīņā ar „Islāma valsti”, piektdien vēstīja BBC.

Uz Sīriju mazāk kā 50 kareivju. Tā būs pirmā reize, kad ASV sauszemes armija atklāti darbosies Sīrijā.

Tām būs jāpalīdz koordinēt vietējo nemiernieku spēku un ASV vadītās koalīcijas darbības cīņā pret teroristisko grupējumu "Islāma valsts", pavēstīja viena no amatpersonām.

Kāds cits ASV pārstāvis izteicās, ka uz Sīriju nosūtīto karavīru skaits būs no 20 līdz 30.

Amatpersonas uzsvēra, ka spēki frontes kaujās neiesaistīsies, bet konsultēs mērenos nemierniekus. Viena no amatpersonām sacīja, ka viņu galvenā loma būs "loģistika", nodrošinot, ka ieroči un citi materiāli nonāk to mēreno spēku rokās, kurus atbalsta ASV.

Avoti norādīja, ka solis, par kuru oficiāls paziņojums gaidāms vēlāk piektdien, atspoguļo plašāku Sīrijas mēreno nemiernieku stiprināšanas stratēģiju, kaut arī Vašingtona intensificē savus centienus rast diplomātisku risinājumu, lai izbeigtu četrarpus gadus ilgo pilsoņkaru Sīrijā, kurā gājuši bojā vismaz 200 000 cilvēku.

Jaunā ASV stratēģija, kuras mērķis ir atbalstīt cīņu pret "Islāma valsti" Sīrijā, tiks veidota ar jauniem īpašo uzdevumu spēkiem Erbilā, Irākas ziemeļos, ar "intensificētu" sadarbību ar irākiešiem Ramādī pilsētas atgūšanā un ar paplašinātu atbalstu Jordānijai un Libānai drošības jomā, pavēstīja kāds augsta ranga avots Kongresā.

Lai turpinātu cīņu ar "Islāma valsti", Obama devis atļauju izvietot Turcijas Indžirlikas bāzē arī lidmašīnas "A-10" un "F-15".

Gaidāms, ka ar oficiālu paziņojumu par jauno stratēģiju nāks klajā ASV valsts sekretārs Džons Kerijs miera sarunās Vīnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti