Rīta Panorāma

Intervija ar PSKUS valdes priekšsēdētāju Rinaldu Muciņu

Rīta Panorāma

Atklās pieminekli Latvijas brīvības cīnītājam Gunāram Astram

ASV turpinās strīdi par G5 tīklu ietekmi uz lidojumu drošību

ASV strīdi par 5G tīklu ietekmi uz lidojumu drošību

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) turpinās strīdi par to, kā lidojumu drošību ietekmē 5G datu pārraides tīkli, kas izvietoti pie lidostām. Šīs problēmas dēļ reisus uz ASV jau atcēlušas vai mainījušas Japānas un Apvienoto Arābu Emirātu aviokompānijas.

Jau iepriekš bažas par5G tehnoloģijas iespējamo ietekmi uz lidmašīnu elektroniskajām ierīcēm pauda Federālā civilās aviācijas pārvalde un divu pasaulē lielāko lidmašīnu ražotāju – “Boeing” un “Airbus” – vadītāji.

Izsolītās datu pārraides frekvences ir blakus tām, ko izmanto lidmašīnu augstuma mērītājos. Īpaši aktuāla šī problēma esot lielajiem “Boeing 777” un “Airbus A380” laineriem.

Savukārt divas lielās jauno tehnoloģiju kompānijas “Verizon” un “AT&T” apgalvo, ka šo frekvenču joslu izmanto daudzās citās valstīs un tas nerada problēmas aviācijas drošībai.

Ekonomisti arī norādījuši, ka 5G ieviešanas aizkavēšanās par gadu ekonomikas izaugsmi samazinās par 50 miljardiem ASV dolāru.

Tikmēr Eiropas aviācijas eksperti uzsvēruši, ka mūsu pasaules daļā šāda problēma nepastāv, jo 5G tīklos izmanto citas frekvences.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti