ASV strādājošs latvietis: Ikdiena mainījās ļoti strauji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Parasti straujā un dinamiskā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) galvaspilsēta Vašingtona, kur satiekas dažādu tautību pārstāvji un tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi, tagad ir salīdzinoši tukša. Arī Eduards Ozoliņš, kurš strādā Apvienotajā Baltiešu komitejā, darbu veic attālināti un paredz, ka tuvāko mēnešu laikā citkārt tik ierasto tikšanos klātienē nebūs.

"Tās izmaiņas notika ļoti strauji. Mana darba ikdiena Apvienotajā Baltiešu komitejā ir tieši saistīta ar to, ka mēs visu laiku esam Vašingtonā, notikumu centrā, ejam uz daudzām dažādām sarunām, notiek dažādi pasākumi. Faktiski pēc vienas šādas pilnas darba dienas nākamajā dienā mēs saņēmām to ziņu, ka, pirmkārt, Kongresa komplekss viss tiek slēgts, kā arī visi turpmākie pasākumi viens pēc otra," stāsta Ozoliņš.

Ikdiena ir mainījusies – citkārt pilnajās kafejnīcās, restorānos un veikalos tiek kontrolēts cilvēku daudzums. Kārtības sargi uzrauga cilvēku daudzumu pārtikas veikalos, arī sabiedriskais transports kursē retāk ar mazāku pasažieru skaitu. Tomēr Eduards norāda, ka ASV vadība uz vīrusa uzliesmojumu reaģējusi salīdzinoši lēni.

"Latvija, atšķirībā no citām valstīm, lēmumu par ārkārtējo situāciju pieņēma ļoti savlaicīgi. Sekojot Latvijas ziņām no šejienes, man ir tā sajūta, ka ir maksimāli darīts viss, lai izsekotu katram gadījumam un ir tiešām minimizēta iespēja, ka kāds varētu inficēties. Atšķirībā no šejienes, kur ir tā personiskā sajūta, ka tiešām nezini, cik liels ir tas patiesais skaits, un katru reizi, izejot no mājas, ir tāda jocīga sajūta, ka ej nezināmajā," norāda Ozoliņš.

Prezidents Donalds Tramps vairākkārt izteicis pretrunīgus apgalvojumus par vīrusa bīstamību. Sākotnēji Baltā nama saimnieks vīrusu sauca par Demokrātu partijas izdomājumu. Tagad sabiedrībā esot liela neskaidrība un neziņa. Eduards ir pārliecināts, ka inficēto valstī ir vairāk, nekā oficiāli zināms.

"Cilvēkiem ir ļoti grūti piekļūt testēšanas iespējām, pat ja viņiem ir simptomi, pat ja viņiem ir leģitīmas aizdomas par to, ka viņi varētu būt saslimuši. Tās iespējas joprojām ASV ir ierobežotas praktiski visos štatos," pārliecināts Ozoliņš.

Atbildība par ierobežojumu ieviešanu, lai cīnītos ar vīrusa straujo izplatību, kā norāda Eduards, gulstas uz gubernatoru un vietējo mēru pleciem, un vietvaru vadītājiem priekšā vēl daudz izaicinājumu.

"Koncerti ir atcelti, vairāki festivāli, uz kuriem es arī biju šovasar plānojis doties, ir atcelti vai pārcelti. Tas nozīmē, ka ilgtermiņā šīs ekonomiskās sekas būs ļoti jūtamas. Arī, piemēram, studenti, kuriem ir kredīti, kuriem ir tā saucamie gabala darbi, viss bizness šobrīd ir apstājies. Ir grūti prognozēt, kā tas visu ietekmēs ilgtermiņā, bet sekas, tāpat kā citviet pasaulē, būs ļoti nopietnas," saka Ozoliņš.

Viņš uzskata, ka krīzes smagums uzvelts gubernatoru, vietējo mēru pleciem. "Tam var piekrist, ka tiem amerikāņiem, kuri dzīvo Vašingtonā, ar kuriem esmu runājis, ka nav tāda skaidra vēstījuma valdības līmenī par to, kā vajadzētu rīkoties," norāda Ozoliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti