ASV soda «Exxon Mobil» par sankciju pret Krieviju pārkāpšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) varas iestādes piespriedušas divu miljonu dolāru jeb  apmēram 1,8 miljonu eiro lielu naudas sodu enerģētikas kompānijai “Exxon Mobil”. Tā iemesls ir firmas sadarbība ar  Krievijas valsts kompāniju  “Rosņeftj”.

ASV Finanšu ministrijas pārstāvji informē, ka “Exxon” pārkāpusi pret oficiālo Maskavu noteiktās sankcijas saistībā ar tās agresiju Ukrainā.

Kompānija 2014.gadā parakstīja juridiskas vienošanās par naftas un gāzes projektiem Krievijā ar “Rosņeftj” prezidentu Igoru Sečinu. “Exxon” arī nevēlējās sniegt informāciju par darījumu un demonstrēja sankciju prasību pārgalvīgu neievērošanu.

Enerģētikas kompānijas pārstāvji noliedz izvirzītās apsūdzības un iesūdzējusi tiesā ASV finanšu ministru Stīvenu Mnučinu un ministrijas sankciju biroju.

Firma uzstāja, ka tā sekojusi ASV valdības ieteikumiem, noslēdzot darījumu ar Krievijas naftas kompāniju, un apsūdzēja amatpersonas, ka tās patvarīgi interpretēja ierobežojumus. Īpaša uzmanība notikušajam pievērsta, jo darījuma slēgšanas laikā firmu vadīja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti