ASV Senāts varētu prasīt Obamam iesniegt līgumus par Irānas kodolprogrammu

ASV Senāta ārlietu komiteja otrdien balsos par likumprojektu, kas pieprasa Amerikas Savienoto Valstu prezidentam Barakam Obamam iesniegt Kongresam izskatīšanai jebkādus līgumus, kas noslēgti ar Irānu par tās kodolprogrammu.

Aprīļa sākumā sešas pasaules lielvaras un Irāna panāca vienošanos par līguma ietvaru Irānas kodolprogrammas jautājumā. Pusēm ir atvēlēts laiks līdz jūnija beigām, lai saskaņotu līguma tehniskās detaļas.

Taču, kā paziņojuši likumprojekta autori ASV Senātā, diskusijas par Irānas kodolprogrammu ir ārkārtīgi svarīgas ASV nacionālajai drošībai, tāpēc, pirms jebkāds līgums kļūst likumīgi saistošs, tas būtu jāpārskata arī ASV Kongresam. Šim viedoklim piekrīt arī daudzi Obamas pārstāvētās Demokrātu partijas kongresmeņi.

Pats ASV prezidents Baraks Obama ir solījis šim likumam uzlikt veto, jo tas varētu apdraudēt jau tā trauslo sarunu procesu ar Teherānu.

Tikmēr politikas analītiķi šo projektu jau nosaukuši par izaicinājumu ASV prezidenta administrācijas autoritātei Teherānas kodolprogrammas jautājumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti