ASV Senāts pieprasa dokumentus no Trampa bijušā aizsardzības padomnieka

ASV Senāta komisija, kas izmeklē Krievijas iejaukšanos pagājušā gada vēlēšanās, ir nosūtījusi pavēsti, pieprasot dokumentus no Donalda Trampa bijušā nacionālās drošības padomnieka Maikla Flinna. 

Senāta Izmeklēšanas komisija uzskata, ka Flinns nevēlas sadarboties ar izmeklēšanu, tāpēc nosūtījusi reti izmantotu pavēsti, ziņo "BBC"

Flinns februārī atkāpās, pat mēnesi nepavadījis savā jaunajā amatā, jo sniedzis maldinošu informāciju par saviem kontaktiem ar Krievijas amatpersonām.

ASV mediji vēstīja, ka pirms Trampa stāšanās amatā Flinns privāti konaktējies ar Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku, pārspriežot toreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas plānus noteikt pret Maskavu jaunas sankcijas, signalizējot, ka topošais prezidents ieņems saudzīgāku pozīciju.

Pēc šo ziņu parādīšanās janvārī Flinns noliedza, ka sarunā apspriestas sankcijas. Vēlāk viņš pauda, ka neatceras, vai sarunā šis jautājums ticis pārrunāts.

Likums liedz privātiem pilsoņiem iesaistīties ASV ārpolitikā.

Tāpat turpinās reakcija uz Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) vadītāja Džeimsa Komija atlaišanu, kas notika šonedēļ. 

Par oficiālo atlaišanas pamatu kļuva Komija nespēja efektīvi vadīt FIB, taču demokrātu senatori apgalvo, ka Komijs nesen prasījis Tieslietu departamentam vairāk līdzekļu izmeklēšanai par Trampa un Krievijas sakariem un ka atlaišana ir mēģinājums ietekmēt izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti