Pusdiena

Pusdiena 09.02.2017

Pusdiena

Paverdzinātāju lietu Līvbērzē drīzumā sola nodot tiesai

ASV Senāts apstiprina Sešonsu ģenerālprokurora amatā

ASV Senāts apstiprina Sešonsu ģenerālprokurora amatā

Republikāņu partijas kontrolētais ASV Senāts amatā apstiprinājis jauno ASV ģenerālprokuroru Džefu Sešonsu. Viņš tagad pārņems Tieslietu departamenta vadību, kurā strādā vairāk nekā 100 000 darbinieku, tostarp 93 Savienoto Valstu prokurori.

Viņš tagad pārņems Tieslietu departamenta vadību brīdī, kad turpinās asas debates par prezidenta Donalda Trampa līdz šim vispretrunīgāk vērtēto rīkojumu, kas paredz uz laiku apturēt bēgļu uzņemšanas programmu un imigrāciju no septiņām galvenokārt musulmaņu apdzīvotām valstīm.

Pirms nedēļas Vašingtonas štata federālais apgabala tiesnesis Džeimss Robarts Trampa rīkojumu bloķēja, secinot, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Viņš, kā arī ASV tiesu sistēma, izpelnījās asu Trampa kritiku, un Tieslietu departaments iesniedza apelāciju. Šonedēļ federālā apelācijas tiesa Sanfrancisko spriež, vai Trampa ieceļošana aizlieguma rīkojumu atjaunot.

Debates Senātā par Trampa izvirzīto Sešonsu ģenerālprokurora amatam bija visai asas.

Sešonsam ir tikpat gadu cik Trampam – 70, un viņš bija viens no pirmajiem Trampa atbalstītājiem kandidēšanā uz prezidenta amatu. Republikāņu Alabamas senators Sešonss ir viens no konservatīvākajiem Senāta locekļiem, un tiek uzskatīs par vienu no Trampa pret-imigrācijas politikas iedvesmotājiem.

Viņš bija viens no pirmajiem senatoriem, kurš izteica atbalstu Donalda Trampa kandidatūrai priekšvēlēšanu laikā balsojumā republikāņu partijas iekšienē. Sešonss tiek uzskatīts par vienu no viskonservatīvākajiem ASV senatoriem. Viņš atbalstīja ASV iebrukumu Irākā un Džordža Buša pieņemtās nodokļu atlaides, bet aktīvi pretojās Obamas administrācijas izstrādātajam ekonomikas stimulēšanas plānam, veselības aprūpes reformām un viendzimuma laulībām.

Demokrāti Senātā izrādīja stingru pretestību Sešonsa nominācijai, paužot bažas par viņā pārāk lielu skarbumu pret imigrantiem, kā arī apgalvo, ka viņš nedarīs pietiekami daudz, lai aizsargātu minoritāšu balsstiesības, gejus un sieviešu tiesības uz abortiem.

Demokrāti arī atgādināja, ka 1980. gados Senātā tika noraidīta Sešonsa nominācija federālā tiesneša amata saistība ar bažām par viņa iepriekš paustiem komentāriem, kurus var uztvert kā rasistiskus, un izteikumiem, kas likās atbalstoši baltādaino pārākuma piekritēju grupai – "Ku-kluks-klans".

Sešonss pārmetumus noraida.

Republikāņi uzskata, ka viņš ar ilgo karjeru valsts dienestā un diviem gadu desmitiem Senātā ir pierādījis, ka ir godīgs un taisnīgs.

Balsojumā trešdien Senāts viņu apstiprināja ģenerālprokurora amatā ar 52 balsīm par un 47 pret, kas bija tuvs senatoru balsu sadalījumam starp republikāņiem un demokrātiem. Sešonss pēc apstiprināšanas nāca klajā ar šādu paziņojumu:

„Es augstu vērtēju plašās debates, kas mums bija, un pateicoties tiem, kas pēc tā visa rada pietiekamu pārliecību, lai savu balsi atdotu par manis apstiprināšanu kā nākamo ģenerālprokuroru. Es pilnībā izprotu šī amata iespaidīgo atbildību. Lai aizsargātu mūs no teroristiem, aizsargātu no noziedzniekiem, aizsargātu mūsu valsti no krāpniekiem, kas atkal un atkal siro ASV valsts kasē, un pārāk bieži paliek nenoķerti vai nesodīti," sacīja Sešonss.

Viņš gan arī piebilda, ka „to cilvēku nomelnošana, kas nepiekrīt mums, nav laba mūsu politikai.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti