ASV senatori izvaicās Trampam pietuvinātos cilvēkus par kontaktiem ar Krieviju

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa znots, dēls un bijušais vēlēšanu kampaņas menedžeris nākamnedēļ sniegs liecības parlamenta augšpalātā - Senātā. Deputāti viņus iztaujās par kontaktiem ar Krievijas pārstāvjiem.

Kušneram paredzēts liecināt pirmdien, 24. jūlijā, aiz slēgtām durvīm, bet abi pārējie liecinās trešdien atklātā sēdē. Šādu vēlmi izmeklētāji izteica, kad pirmo reizi apstiprinājās Donalda Trampa kampaņas pārstāvju vēlme iegūt nomelnojošu informāciju par Trampa sāncensi Hilariju Klintoni pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

To apliecinājusi Trampa juniora sociālajā vietnē publicētā e-pasta sarakste, kas aklāj, ka viņš pagājušā gada jūnijā, prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, ar mērķi iegūt informāciju ticies ar Kremlim pietuvinātu krievu juristi Natāliju Veseļņicku, klātesot arī Kušneram un Manafortam. Tramps juniors tikšanos nenoliedza, bet apgalvoja, ka noderīgu informāciju tajā nav guvis. Tomēr tas, ka pēc Krievijas pārstāvja piedāvājuma par augsta līmeņa sensitīvu informāciju Tramps juniors izrādīja interesi noorganizēt tikšanos, raisa jautājumus.

Aizvien Trampa kampaņas iespējamās saiknes ar Maskavu turpina izmeklēt ASV izlūkdienesti un Kongress.

Senātā no liecību sniedzējiem sagaida iegūt informāciju par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās, kā arī Trampa sabiedroto kontaktiem ar Krievijas valdības ierēdņiem vai sabiedrotajiem. Tikmēr Veseļņicka paziņojusi, ka nekad nav darbojusies Krievijas valdības interesēs un arī būtu gatava par tikšanos liecināt Senātā.

Donalds Tramps iepriekš apgalvojis, ka pats priekšvēlēšanu laikā neesot ticies ar Krievijas pārstāvjiem, bet nezina par citiem savas kampaņas biedriem. Trešdien viņš pauda nožēlu, ka ģenerālprokurora amatam izvirzījis Džefu Sešonsu, kurš kampaņas laikā ticies ar Krievijas vēstnieku Sergeju Kisļaku. Tikai pēc tam, kad mediji atklāja par šo tikšanos, Sešonss norobežojās no Krievijas lietas izmeklēšanas pārraudzības.

Šonedēļ atklātībā nonāca informācija arī par Trampa un Putina neformālo tikšanos G20 samita laikā Hamburgā. Lai gan šādas tikšanās starp līderiem samitu laikā nav neparastas, uzmanību klātesošajiem pievērsis neformālās sarunas ilgums un tās draudzīgais raksturs.

Vienlaikus par vēlmi sniegt informāciju ASV parlamenta deputātiem paziņojusi juriste no Krievijas Natālija Veseļņicka, kura pagājušajā gadā vēlēšanu kampaņas laikā tikās ar Trampa dēlu. Viņa paziņoja, ka ir gatava izskaidrot situāciju, kas izraisījusi šo masu histēriju.

Ziņots, ka jūlijā atklātībā nonāca informācija par ASV prezidenta Trampa dēla Donalda Trampa jaunākā, znota Džareda Kušnera un tā brīža prezidenta kampaņas vadītāja Pola Manaforta tikšanos ar krievu juristi Natāliju Veseļņicku. Šī bija pirmā reize, kad oficiāli apstiprinājās Trampa kampaņas pārstāvju vēlme iegūt no Krievijas informāciju, kas varētu kaitēt Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones ievēlēšanai.

Donalds Tramps jaunākais šādu tikšanos nenoliedza, vien norādot, ka tās laikā nav iegūta pilnīgi nekāda svarīga informācija. Taču vēlāk, cenšoties vēl vairāk mazināt savu vainu, Tramps jaunākais publiskojis arī e-pastu saraksti, kurā runāts par tikšanās organizēšanu. Tajā Trampa kampaņai tiek solīta ļoti augsta līmeņa un ļoti jutīga informācija, kas esot daļa no Krievijas valdības atbalsta prezidenta kandidātam Trampam. Donalds Tramps jaunākais uz šādiem solījumiem atbildējis: "ja tas tā tiešām ir, tad tas man patīk!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti