ASV saistībā ar Džordža Floida nāvi apsūdzēti četri policisti

ASV saistībā ar policijas aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi Mineapoles policists, kurš zemē nogāzto aizturēto bija spiedis ar celi uz kakla, tagad tiek apsūdzēts otrās pakāpes slepkavībā, un arī trīs viņa kolēģiem tiek izvirzītas apsūdzības, trešdien pavēstīja senatore Eimija Klubušāra.

"Minesotas ģenerālprokurors Kīts Elisons Džozrdža Floida slepkavības lietā  apsūdzību Derekam Čovinam pārkvalificē uz nopietnāku - uz apsūdzību otrās pakāpes slepkavībā - un apsūdz arī trīs pārējos policistus," tviterī pavēstīja Klobušāra.

"Šis ir vēl viens svarīgs solis taisnīguma virzienā."

Čovinam pagājušajā nedēļā tika izvirzītas apsūdzības trešās pakāpes slepkavībā, kas ir līdzīgas apsūdzībām netīšai nogalināšanai. Apsūdzībās otrās pakāpes slepkavībā arī nav norādes uz tīšu nodomu, tomēr par to paredzēts bargāks sods.

Čovins ar celi spieda uz zemē nogāztā aizturētā kakla.

Savukārt pārējie trīs kārtības sargi tiek vainoti par līdzdalību slepkavībā un tās veicināšanu.

Senatore Eimija Klubušāra prokuratūras lēmumu nodēvēja par vēl vienu svarīgu soli taisnīguma nodrošināšanā, un līdzīgu viedokli pauž neskaitāmi valsts iedzīvotāji.

Arī trešdien aktīvisti izgāja daudzu lielo pilsētu ielās, tai skaitā Losandželosā, un asi vērsās pret rasismu un policijas vardarbību. Akcijas galvenokārt bija miermīlīgas, bet aktīvisti daudzviet neievēroja noteikto komandantstundu. Ņujorkā policija aizturēja vairākus  protestētājus.  Kārtību daudzās pilsētās palīdz  nodrošināt  Nacionālās gvardes karavīri.

KONTEKSTS:

ASV jau vairāk nekā nedēļu notiek protesti, ko izraisīja melnādainā Džordža Floida nāve 25. maijā aizturēšanas laikā Mineapolē un kas tagad pārauguši tik plašos grautiņos, kādi ASV nav pieredzēti gadiem.

Centienos nekārtības apturēt vairākās ASV lielpilsētās izsludināta komandantstunda un likumsargu atbalstam norīkoti Nacionālās gvardes karavīri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti