ASV rosinās sasaukt ANO Drošības padomes sēdi par situāciju Irānā

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) rosinās sasaukt Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Drošības padomes sēdi saistībā ar situāciju Irānā.

ASV vēstniece organizācijā Nikija Heilija uzsvēra, ka šīs valsts valdība nepamatoti vēršas pret demonstrantiem un rupji pārkāpj cilvēku pamatbrīvības: “Irānā ir apdraudētas brīvības, kas nostiprinātas Apvienoto Nāciju hartā. Daudzi ir nogalināti, un simtiem cilvēku ir aizturēti. Ja Irānas diktatūras vēsture ir tās vadlīnijas, tad tuvākajās dienās mēs varam sagaidīt vēl vairāk nežēlīgus pārkāpumus. Apvienotās Nācijas nedrīkst klusēt. Jau tuvākajās dienās mēs aicināsim sasaukt ārkārtas sesiju šeit Ņujorkā un Cilvēktiesību padomē Ženēvā.”

Heilija par pilnīgām blēņām nodēvēja Irānas augstākā līdera ajatollas Ali Hemeneji apgalvojumus, ka cilvēkus uz nekārtībām Irānā musina valsts ienaidnieki. Viņa uzsvēra, ka demonstrācijas notiek spontāni un cilvēki pulcējas visas lielākajā Irānas pilsētās.

Tikmēr mediju pārstāvji ziņo, ka protestos un nekārtībās dzīvību zaudējuši vairāk nekā 20 cilvēku. Pagājušajā naktī seši protestētāji mēģināja ielauzties policijas iecirknī Kahderidžanas pilsētā, un viņus nogalināja drošības spēku pārstāvji. Isfahānas reģionā gājis bojā arī viens Revolucionārās gvardes karavīrs un kāds nejaušs garāmgājējs.

Jau vēstīts, ka nemieri Irānā sākās pagājušajā ceturtdienā. Sākotnēji demonstranti protestēja pret bezdarbu un lielo dzīves dārdzību, bet vēlāk arī pauda neapmierinātību ar valdošo islāma režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti