ASV rosina pieņemt jaunu ANO rezolūciju par pamieru Sīrijā

Amerikas Savienoto Valstu pārstāvji rosinājuši pieņemt jaunu Apvienoto Nāciju  Drošības padomes rezolūciju par pamieru Sīrijā. Diplomāti ar tās palīdzību cer novērst vardarbības uzliesmojumu nemiernieku kontrolētajā Austrumgutas rajonā pie galvaspilsētas Damaskas.  

ASV vēstniece Apvienotajās Nācijās Nikija Heilija norādīja, ka pirms divām nedēļām pieņemtā rezolūcija par 30 dienu ilgu pamieru netiek ievērota. Sīrijas valdības spēki ar Krievijas militārpersonu atbalstu pastiprina uzbrukumus nemierniekiem, un cīņās iet bojā simtiem mierīgo iedzīvotāju.

Jaunajā dokumentā iekļautas normas, kas nedos iespēju Irānai, Krievijai un Sīrijas valdībai izvairīties no atbildības. Heilija arī pieļāva aktīvu ASV rīcību gadījumā, ja diplomātiem neizdosies vienoties par 30 dienu pamieru.

Tikmēr Krievijas vēstnieks ANO jau paziņojis, ka vienošanās par pilnīgu uguns pārtraukšanu Austrumgutā ir utopija un sākotnēji jāmazina saspīlējums visā Sīrija teritorijā. 

Mediji, komentējot dokumentu, pieļāvuši iespēju, ka Krievija balsojumā par rezolūciju kārtējo reizi varētu izmantot savas veto tiesības.

Sīrijas valdības armija uzbrukumu pēdējam nemiernieku kontrolētajam rajonam pie galvaspilsētas Damaskas sāka 18.februārī. Uzlidojumos un apšaudēs gājuši bojā vairāk nekā 700 civiliedzīvotāji, bet aplenkumā kopumā atrodas apmēram 400 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti