ASV republikāņu senators Rends Pols bloķē likumprojektu par 40 miljardu dolāru palīdzības paketi Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ASV senators no Republikāņu partijas Rends Pols ceturtdien Senātā bloķēja ātru likumprojekta pieņemšanu, kas paredz piešķirt palīdzības paketi Ukrainai 40 miljardu ASV dolāru apjomā.

Šī pakete, kas ietver militāro, humāno un ekonomisko finansējumu, otrdien tika pieņemta Kongresa apakšnamā Pārstāvju palātā ar 368 balsīm par un 57 pret. Pret to balsoja tikai republikāņu kongresmeņi. 

Senāta demokrātu vairākuma līderis Čaks Šūmers un republikāņu mazākuma līderis Mičs Makonels centās panākt šīs paketes ātru apstiprināšanu Senātā, bet šos centienus bloķēja Pols, kurš iebilda pret ierosināto palīdzības apjomu.

Palīdzības paketes apstiprināšana Senātā tika atlikta uz nākamo nedēļu, bet tas var radīt problēmas rietumvalstīm, kuras cenšas atbalstīt Ukrainu tās karā ar Krieviju. 

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ir paziņojusi, ka tā līdz 19.maijam varētu izsmelt pieejamos līdzekļus izmantošanai to pilnvaru ietvaros, kas ļauj prezidentam bez Kongresa apstiprinājuma nodot ieročus, atbildot uz ārkārtēju situāciju. 

Kongresa līderi pirmdien panāca vienošanos palielināt Baltā nama pieprasīto 33 miljardu dolāru palīdzības paketi par 6,8 miljardiem dolāru. Kad šī pakete tiks pieņemta arī Senātā, ASV sniegtā palīdzība Ukrainai pieaugs līdz apmēram 54 miljardiem dolāru.

"Šis ir otrais likumprojekts par Ukrainas izdevumiem divu mēnešu laikā. Un šis rēķins ir trīsreiz lielāks par pirmo. Kongress vienkārši grib turpināt tērēt un tērēt," sacīja Pols pirms paketes oficiālas bloķēšanas.

"Ja Ukrainai tiks sniegta šāda dāvana, mūsu palīdzības šai valstij kopējais apjoms pielīdzināsies Krievijas militārajam budžetam; šī nauda nemētājas mums zem kājām, mums nāksies to aizņemties no Ķīnas, lai pēc tam nosūtītu uz Ukrainu," paziņoja Pols.

"Rends Pols (..) mēģina panākt no Senāta jaunu formulējumu iekļaušanu likumprojektā, bet plāno galu galā balsot pret to, atsaucoties uz ASV valsts parāda un inflācijas problēmu," tviterī rakstīja ziņu aģentūras "Bloomberg" žurnālists Stīvens Deniss.

Pola nostājas dēļ likumprojekta pieņemšana Senātā aizkavēsies, jo senatoriem vispirms būs jāizskata viņa ierosināti grozījumi šajā likumprojektā. Ja pēc viņa pieprasījuma likumprojekts tiks mainīts, tā galīgais variants būs jānosūta atkārtotai izskatīšanai Pārstāvju palātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti