Pusdiena

Pusdiena 14.07.2017

Pusdiena

Jelgavā plāno pārcelt vakarskolu uz 6.vidusskolas telpām

ASV republikāņi atkal piedāvā atcelt «Obamacare» galvenos principus

ASV republikāņi atkal piedāvā atcelt «Obamacare» galvenos principus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ASV Republikāņu partija ir publiskojusi pārstrādāto veselības aprūpes likumprojektu, kura mērķis ir panākt vienu no prezidenta Donalda Trampa galvenajām likumdošanas prioritātēm – atcelt Pieejamās veselības aprūpes aktu jeb tā dēvēto „Obamacare”. Atsevišķi politiķi un eksperti visai skeptiski skatās uz Republikāņu līderu rosinātajām izmaiņām likumdošanā, piedāvājot arī citas alternatīvas. Tramps jau izteicies, ka būs ļoti dusmīgs, ja Kongress šo likumprojektu neatbalstīs.

Pagājušajā mēnesī publicētais Republikāņu partijas likumprojekts, kas paredz pastāvošās pieejamās veselības aprūpes likumdošanas jeb „Obamacare” atcelšanu, neguva atsaucību ne demokrātu politiķu rindās, ne arī starp pašiem republikāņiem. Galvenokārt tāpēc, ka tika plānots atcelt tā dēvētos „Obamacare” nodokļus, kas turpmāk turīgākajiem iedzīvotājiem ļautu saņemt nodokļu atlaides, vienlaicīgi piedāvājot samazinājumus „Medicaid” programmā, kas pašlaik nabadzīgākajām personām dod iespēju iegādāties pieejamu veselības apdrošināšanu.

Tika pieņemt lēmums sākotnējo dokumentu pārstrādāt.

Taču arī jaunais projekts piedāvā atbrīvoties no „Obamacare” galvenā pamatprincipa, proti, prasības gandrīz visām personām vai nu iegādāties veselības apdrošināšanu, vai arī maksāt soda naudu.

Jaunajā versijā tomēr atstāts spēkā ierosinājums par 700 miljardiem dolāru samazināt federālo veselības aprūpes programmu „Medicaid”, kas domāta nabadzīgajiem cilvēkiem un invalīdiem. Daļa no republikāņiem prognozē, ka šāds solis izrādītos postošs miljoniem ģimeņu. Lai gūtu atbalstu jaunajam piedāvājumam, Senāta vairākuma līderim Mičam Makkonelam ir nepieciešams iegūt vismaz 50 republikāņu atbalstu. Atsevišķi politiķi gan norāda, ka joprojām neuzticas piedāvātajai iniciatīvai. Taču Makkonels cer nepieciešamo balsu skaitu nodrošināt jau līdz pirmdienai, lai jau nākamajā nedēļā varētu uzsākt debates.

Pastāvot bažām, ka šo likumprojekta piedāvājumu tomēr varētu neapstiprināt, ietekmīgie republikāņu senatori Lindsijs Grehems un Bils Kesidijs kopīgi ar citiem kolēģiem strādā pie vēl viena alternatīva plāna.

Grehems norāda, ka viņa mērķis nav apdraudēt Makkonela piedāvājumu, bet gan kopīgi strādāt pie tā, lai radītu tādu sistēmu, kas spēj gūt nepieciešamo kongresmeņu atbalstu.

„Mēs saglabāsim nodokļus bagātākajiem iedzīvotājiem, atcelsim vairākus mandātus, 75 senatori ir balsojuši par medicīnisko iekārtu nodokļa atcelšanu. Runa ir aptuveni par 500 miljardiem dolāru. Tā vietā, lai vadītu veselības aprūpes sistēmu no Vašingtonas, mēs to uzticēsim štatiem,” sacīja Grehems. „Ja jums patīk „Obamacare”, jūs varat atjaunot mandātus štatu līmenī. Jūs varat uzlabot „Obamacare”, ja uzskatāt to par nepieciešamu. Jūs varat to nomainīt, ja uzskatāt, ka to ir nepieciešams mainīt. Viss būs gubernatoru rokās. Viņiem ir labākas iemaņas šādu situāciju vadīšanai nekā jebkuram birokrātam Vašingtonā,” norāda Grehems.

Republikāņu likumdevēji atzīst, ka tik lielas grūtības panākt vienprātību ir saistāmas ar faktu, ka arī jaunā dokumenta pamatā ir „Obamacare” ietvars, kas paredz federālo veselības apdrošināšanas uzraudzību. Ne mazsvarīgs ir arī fakts, ka arī „Obamacare” savulaik tika balstīta uz pašu republikāņu ierosinājumiem.

Kā vēl pirms jauno dokumentu publiskošanas bija paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps, viņš būs ļoti dusmīgs, ja Kongress atkal nespēs atbalstīt šo likumprojektu. Tramps norādījis, ka jau gadiem politiķi ir runājuši par „Obamacare” atcelšanu vai aizvietošanu, tāpēc tagad beidzot ir pienācis laiks sanākt kopā un to arī izdarīt.

Trampa negatīvā attieksme pret „Obamacare” bija zināma jau iepriekš. Piemēram, 21.janvārī – uzreiz pēc stāšanās amatā – viņš parakstīja dekrētu pret „Obamacare”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti