ASV publicēs CIP «spīdzināšanu ziņojumu»

ASV vēstniecībās un citās pārstāvniecībās visā pasaulē izsludināta paaugstināta trauksme saistībā ar otrdien plānoto ziņojuma publikāciju, kurā, sagaidāms, tiks kritizētas ASV specdienestu pielietotās pratināšanas metodes pret aizdomās turamajiem terorismā.

ASV Senāta sagatavotais ziņojums satur vairāk par sešiem tūkstošiem lappušu, taču tas ir slepens, un sabiedrībai tiks nodots tikai aptuveni 500 lappušu garš apkopojums. Pēc mediju informācijas, tajā būs grafiski attēli par seksuālās dabas draudiem un informācija par citām nežēlīgām Centrālās Izlūkošanas pārvaldes pratināšanas metodēm.

Tās tika praktizētas slepenas programmas ietvaros, kuru pēc 11. septembra teroraktiem Savienotajās Valstīs apstiprinājis toreizējais prezidents Džordžs Bušs.

Kaut arī CIP iepriekš atzina dažas pieļautās kļūdas, tā aizvien apgalvo, ka tās izmantotās metodes palīdzējušas izglābt daudz dzīvību. Tomēr citās domās ir ziņojuma autori.

Kā otrdien informēja Senāta Izlūkošanas komitejas priekšsēdētāja Diāna Feinšteina, nežēlīgās pratināšanas bija slikti organizētas, uz tajās iegūto informāciju nevarēja paļauties, un nevienā gadījumā tās neatklāja kaut ko unikālu, ko nevarētu iegūt ar citām izlūkmetodēm.

Turklāt, lai gūtu atbalstu, CIP maldināja politiķus un iedzīvotājus par savām patiesajām darbībām. Slepeno programmu pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem apstiprināja toreizējais prezidents Džordžs Bušs, bet pirms pieciem gadiem to apturēja tagadējais ASV prezidents Baraks Obama, kurš atzina, ka CIP metodes pielīdzināmas spīdzināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti