Pusdiena

Eksperti: Saeimas ārkārtas vēlēšanas ir iespējamais plāns B

Pusdiena

Krievija: Ieslodzītais ukraiņu režisors Sencovs pārtraucis badastreiku

ASV protestos pret Augstākās tiesas kandidātu Kavano simtiem aizturēto

ASV protestos pret Augstākās tiesas kandidātu Kavano simtiem aizturēto

Amerikas Savienotajās Valstīs (AS) aizturēti simtiem protestētāju, kas demonstrācijās iestājās pret ASV prezidenta Donalda Trampa izvirzīto kandidātu Augstākās tiesas tiesneša amatam Bretu Kavano. Viņa nomināciju aizēnojušas apsūdzības par seksuālu uzbrukumu pirms vairākiem desmitiem gadu, ko Kavano kategoriski noraida.

Tūkstošiem protestētāju, galvenokārt sievietes, ceturtdien, 4.oktobrī, devās gājienā Vašingtonā, lai pieprasītu prezidenta Donalda Trampa izvirzītā Augstākās tiesas tiesneša kandidāta Breta Kavano kandidatūras atsaukšanu.

Protestētāji pulcējās pie ASV Kongresa nama, Augstākās tiesas. Policija aizturēja aptuveni 300 demonstrantus, kad tie sapulcējās un apsēdās uz grīdas Senāta ēkā un attiecās doties prom. Starp aizturētajām sievietēm arī pazīstamā ASV komiķe Eimija Šūmere. Vēl viena protesta akcija notika arī Ņujorkā pie Trampu ģimenei piederošā debesskrāpja Trampa torņa.

Konservatīvi noskaņotā tiesneša Kavano nominācija Augstākās tiesas tiesneša amatam ir sašķēlusi nāciju.

Viņš jāapstiprina ASV Kongresam, taču 53 gadus vecā Kavano izredzes aizēnoja apsūdzības par seksuālu uzbrukumu vidusskolas laikā. Tās izvirzīja universitātes profesore Kristīne Bleisija-Forda, apgalvojot, ka pirms gandrīz 40 gadiem, kad abi bija vidusskolēni, kādas ballītes laikā Kavano dzērumā viņu mēģināja izvarot. Bleisija-Forda pagājušajā nedēļā liecināja Senātā. Uzreiz pēc tam liecināja arī Kavano, stingri noraidot apsūdzības.

Ceturtdien publicēta slejā laikrakstā "The Washington Post" Kavano atzina, ka, uzstājoties Senātā, bija "pārāk emocionāls", taču uzstāja, ka ir "neatkarīgs un objektīvs tienesis".

Pēc viņa emocionālās liecības, kas mijās ar dusmām, opozīcijā esošie demokrāti apšaubīja, vai Kavano "temperaments" atbilst Augstākās tiesas tiesneša amatam.

Ceturtdien Senātam nosūtīta arī 900 tieslietu profesoru parakstīta vēstule, kurā apšaubīta Kavano nominācija.

Piecu dienu izmeklēšanu par seksuālās uzmākšanās apsūdzībām Kavano šonedēļ pabeidza Federālais Izmeklēšanas birojs jeb FIB.

Pēc iepazīšanās ar noslepenoto FIB ziņojumu republikāņu līderis Senātā Mitčs Makkonels paziņoja, ka tas Kavano attaisno.

"Fakts ir tāds, ka FIB izmeklēšanā neviens no šiem apgalvojumiem nav apstiprinājies. Mēs neļausim sevi piemuļķot tiem, kas tik ļoti centās nomelnot un izvazāt pa dubļiem šo labo cilvēku. Un, kad tas nenostrādāja, viņi apmetās otrādi un teica, ka viņa patiesais grēks ir tas, ka viņš pārāk stingri un skaļi iestājās par sava vārda un ģimenes aizstāvību," teica Makkonels.

Bet viena no Senāta demokrātu līderēm Diāna Feinšteina FIB izmeklēšanu noraidīja kā "nepilnīgu", jo to ierobežojis Baltais nams.

"Izskatās, ka tas ir rezultāts nepilnīgai izmeklēšanai, kas bija ierobežota. Nezinu, varbūt to ierobežoja Baltais nams. Taču zinu, ka Baltais nams bloķēja pieeju miljoniem dokumentu par tiesneša Kavano darbību, un parūpējās, lai 90% viņa e-pastu un dokumentu nebūtu pieejami Senātam. Tagad izskatās, ka viņi arī FIB neļāva darīt savu darbu," sacīja Feinšteina.

Balsojums par Kavano nomināciju Senātā varētu notikt jau šajā nedēļas nogalē. Augstākajā tiesā ir jābūt deviņiem tiesnešiem, un Kavano iecelšana svaru kausus nosvērtu par labu konservatīvajam spārnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti