ASV protestē pret Augstākās tiesas atteikumu bloķēt Teksasas abortu likumu

Sieviešu tiesību aizstāvju un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Džo Baidena sašutumu izsaucis ASV Augstākās tiesas atteikums bloķēt gandrīz pilnīgu abortu aizliegumu Teksasas štatā. Tur stājies spēkā stingrākais abortus ierobežojošais likums ASV gandrīz 50 gadu laikā.

ASV Augstākā tiesa trešdien noraidīja prasību bloķēt Teksasas abortu likumu, kas aizliedz veikt abortu pēc sestās grūtniecības nedēļas, kad auglim var konstatēt sirdspukstus.

Likums arī paredz, ka privātpersonas var iesūdzēt tiesā ikvienu, kurš ir iesaistīts abortu veikšanā, piemēram, taksometra šoferi, kurš aizved sievieti uz abortu klīniku. Katram, kura prasību tiesa pieņems, pienāksies atlīdzība 10 tūkstošu dolāru apmērā.

ASV prezidents Džo Baidens uzskata, ka Teksasas abortu likums klaji pārkāpj sieviešu konstitucionālās tiesības, ko garantē Augstākās tiesas 1973. gada spriedums par abortu legalizāciju valstī.

Baidens paziņojis, ka Baltais nams iesaistīsies cīņā par abortu tiesībām Teksasas štatā.

Arī Amerikas Medicīnas asociācija nosodījusi likumu, jo tas ne tikai gandrīz pilnībā aizliegšot abortus Teksasā, bet arī vērsīšoties pret veselības aprūpes darbiniekiem, kuri sniedz palīdzību sievietēm.

Likums neparedz nekādus izņēmumus - pat izvarošanas vai incesta gadījumos. Lai gan līdzīgi likumi pieņemti vairākos republikāņu pārvaldītajos štatos, tiesu darbu dēļ nevienā no tiem pagaidām tie nav stājušies spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti