ASV prezidents Tramps ieradies vizītē Indijā

ASV prezidents Donalds Tramps ieradies vizītē Indijā. Tā ir viņa pirmā ārvalstu vizīte šajā vēlēšanu gadā, tāpēc atsevišķi eksperti uzskata, ka šī vizīte ir daļa no Trampa priekšvēlēšanu kampaņas. Lai arī Indija un ASV vēlas stiprināt savas ekonomiskās un aizsardzības saites, abu pušu starpā valda arī nopietnas domstarpības.

ĪSUMA:

  • Tramps gan slavē Indiju, gan izceļ savas valsts panākumus īpaši vēlēšanu gadā.
  • Bijušais Indijas vēstnieks: Trampa vizīte - daļa no viņa priekšvēlēšanu plāna.
  • Trampa vizīte Indijā pirms tās sākuma ir izpelnījusies visai pretrunīgu vērtējumu.
  • Sagaidāms, ka vizītes laikā abu valstu līderi parakstīs vairākus mazākus līgumus.
  • Indija: pagaidām pāragri runāt par visaptveroša tirdzniecības līguma noslēgšanu.

Vairāk nekā 110 000 cilvēku pasaules lielākajā kriketa stadionā Indijas premjera Narendras Modi dzimtajā Ahmedabadas pilsētā pirmdien, 24. februārī, sagaidīja ASV prezidentu Trampu, viņa kundzi Melāniju un augstu stāvošu ASV administrācijas delegāciju. Šī ir Trampa atbildes vizīte Modi, kurš pagājušajā gadā ar tikpat lielu vērienu tika uzņemts ASV.

Izmantojot lielu publicitāti, Tramps gan slavēja Indiju, gan izmantoja iespēju arī izcelt savas valsts panākumus īpaši vēlēšanu gadā.

"Amerika mīl Indiju! Amerika ciena Indiju un Amerika vienmēr būs uzticams un lojāls draugs Indijas iedzīvotājiem. Visas ASV vārdā es saku paldies par to, kādu ieguldījumu jūsu kultūra ir devusi manas valsts attīstībā. Amerikāņi vēlas stiprināt šīs saiknes starp mūsu valstu tautām," sacīja Tramps.

Bijušais Indijas vēstnieks ASV valstīs Navtedžs Sarna uzskata, ka šī vizīte ir ne tikai pirmā šī gada ārvalstu vizīte, bet arī ļoti nopietna priekšvēlēšanu kampaņas daļa.

ASV prezidents Tramps ieradies vizītē IndijāUģis Lībietis
"Šī ir daļa no viņa priekšvēlēšanu plāna. Tas tāpēc, ka amerikāņu-indiešu kopiena Savienotajās Valstīs kļūst ne tikai lielāka, bet arī politiski aktīvāka. Tāpēc es esmu pārliecināts, ka tas ir viens no galvenajiem šīs vizītes aspektiem, taču ne vienīgais," teica Sarna.

 

ASV prezidenta Trampa vizīte Indijā un tikšanās ar tās premjerministru Modi vēl pirms tās sākuma ir izpelnījusies visai pretrunīgu vērtējumu. Daži to sauc pat par divu pasaulē lielāko demokrātiju sadursmi. Lai arī ASV un Indijai ir kopīgas bažas par Ķīnas pieaugošajām ambīcijām, kā arī kopīgas intereses aizsardzības jomā, abu valstu starpā ir vērojamas arī ievērojamas atšķirības ekonomikas ziņā. Tā, piemēram, nevienam nav svešs Trampa sauklis "Amerika pirmajā vietā".

Tramps Āzijas trešo lielāko ekonomiku nosaucis par "nodevu karali", jo Indijas ekonomika ASV jau gadiem ilgi nodarot smagus zaudējumus.

Taču arī protekcionisma aizstāvis Indijas premjers Modi neatpaliek ar savu uzsaukumu "Ražojiet Indijā". ASV ir izpelnījušās arī asu kritiku no Indijas puses par piedāvājumu Vašingtonai darboties kā starpniecei attiecību uzlabošanā ar kaimiņos esošo Pakistānu. ASV arī kritizējušas Indijas pilsonības likumu, kas tiek saukts par antimusulmanisku. Viens no īpaši amerikāņu interesējošajiem jautājumiem ir saistīts ar sadarbību aizsardzības jomā. Lai arī Indija ir apņēmusies par 2,4 miljardiem dolāru iegādāties no ASV kaujas helikopterus, tās lielākais bruņojuma piegādātājs joprojām ir Krievija.

Tiek paredzēts, ka šīs vizītes laikā abu valstu līderi parakstīs vairākus mazākus līgumus, piemēram, par "Harley Davidson" motociklu un amerikāņu piena produktu importēšanu, kā arī par sešu kodolreaktoru piegādi. Taču, kā paziņojušas Indijas amatpersonas, pagaidām ir pāragri runāt par visaptveroša tirdzniecības līguma noslēgšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti