ASV prezidentam liegs vienpusēji atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas

Amerikas Savienoto Valstu (AS) parlamenta apakšpalāta – Kongress – apstiprinājis likumu par sankcijām pret Krieviju, Irānu un Ziemeļkoreju. Tas liedz prezidentam Donaldam Trampam vienpusēji atcelt pret oficiālo Maskavu noteiktās sankcijas.

Par likumu kongresā nobalsoja 419 no 422 deputātiem, tostarp Trampa partijas – republikāņu pārstāvji. Jau tuvākajā laikā par to balsos parlamenta augšpalātā – Senātā, kur iniciatīvai ir tikpat pārliecinošs atbalsts.

Likums neparedz ieviest jaunas sankcijas pret minētajām valstīm, taču ir nopietns signāls par deputātu vēlmi kontrolēt ierobežojumus. Lai atceltu sankcijas, prezidentam būs jāprasa deputātu atļauja un jāpamato lūgums.

Tas būs iespējams vienīgi gadījumos, ja politikas maiņa atbilst ASV nacionālajām interesēm un attiecīgās juridiskās vai fiziskās personas vairs nav saistītas ar pārkāpumiem.

Britu raidorganizācijas BBC eksperti norāda uz vēl vienu būtisku likuma aspektu. Krievija tiek pielīdzināta Irānai un Ziemeļkorejai, un tas ir skaidrs signāls, ka deputāti nevēlas uzlabot attiecības ar oficiālo Maskavu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti