ASV plosās sniega vētra, Rietumeiropā - plūdi

ASV ziemeļaustrumus skārusi pamatīga ziemas vētra, ievērojami apgrūtinot satiksmi un izjaucot cilvēku ierasto dienas ritmu. Tās laikā vietām sasnigusi pat vairāk nekā pusmetru bieza sniega sega. Tikmēr Rietumeiropā, kur sniegs aizvien kavējas, lietavu dēļ sākušies plūdi.

Vētra, kas vietām nesusi neredzēti daudz sniega, ASV austrumu krastu sasniedza ceturtdien vakarā, aizsākot plašu ceļu pāri visai Savienoto Valstu ziemeļu daļai, kā arī Kanādai. Naktī tika slēgti vairāki lielceļi, un iedzīvotājiem tika ieteikts nepamest savas dzīvesvietas.

Savienoto Valstu aviokompānijas jau pirms dabas stihijas bija atcēlušas 2300 avioreisus, bet vētras laikā šis skaits palielinājās par vairāk nekā tūkstoti. Brāzmainie vēji atnesuši sniegu - tā sega Bostonas štatā ir pat 53 centimetru bieza.

Temperatūras stabiņš Savienotajās Valstīs noslīdējis līdz pat mīnus divdesmit trim grādiem. Kanādā temperatūra ir vēl ievērojami zemāka. Ontario provincē valsts ziemeļrietumos tā sasniegusi pat mīnus 42 grādus, arī austrumos - Monreālā ir līdzīga situācija.

Tikmēr Atlantijas okeāna otrā pusē – Lielbritānijā un Francijā no sniega nav ne miņas. Tā vietā sākušās pamatīgas lietavas, kas rada plūdu draudus. Turklāt nedēļas nogalē laika apstākļi varētu pasliktināties. Lielbritānijas vides organizācija izplatījusi brīdinājumus par plūdiem vairākos desmitos reģionu, uzsverot, ka strauji plūstošais ūdens iedzīvotājiem var radīt dzīvības briesmas.

Iedzīvotāji Belfāstā un citās piekrastes pilsētās savas mājas cenšas nostiprināt ar smilšu maisiem un citām metodēm. Vairākus Rietumeiropas reģionus plūdi skāra jau iepriekšējās nedēļās, traucējot elektrības piegādi un applūdinot iedzīvotāju mājokļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti