ASV plānoti plaši reidi, lai aizturētu un deportētu nelegāli iebraukušos migrantus

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Imigrācijas un muitas policijas aģenti svētdien, 14. jūlijā, gatavojas izvērst plašus reidus, lai deportēšanai aizturētu imigrantus, kas valstī ieradušies nelegāli. Par gaidāmajiem reidiem šonedēļ ziņoja ASV mediji, bet piektdien tos apstiprināja arī prezidents Donalds Tramps.

Saskaņā ar mediju ziņoto operācijas notiks desmit lielajās pilsētās kā Losandželosa, Ņujorka, Čikāga, un būs vērstas pret cilvēkiem, par kuru izsūtīšanu no valsts jau ir tiesas spriedumi. Reidi var tikt vērsti arī pret ģimenēm, kas ASV dzīvojušas jau daudzus gadus. Reidi ilgs vairākas dienas.

 Demokrātu partija brīdinājusi Trampa administrāciju par ģimeņu sašķelšanu, kurās daļa locekļu valstī dzīvo legāli.

ASV imigrācijas dienests norādījis, ka rīkojumi par deportēšanu ir attiecībā uz aptuveni vienu miljonu migrantu, tomēr dienestiem ne tuvu nav tik daudz kapacitātes, lai visus aizturētu un izsūtītu.

Prezidents Tramps cīņu pret nelegālo imigrāciju pār robežu ar Meksiku izvirzījis kā vienu no prioritātēm. Viņš piektdien Baltajā namā žurnālistiem teica, ka reidos galvenā uzmanība būs pievērsta noziedzniekiem un arī citiem, kas ieradušies ASV, neievērojot procedūras.

"Tas [reidi] sākas svētdien. Viņi paņems šos cilvēkus, un viņus nosūtīs atpakaļ uz viņu valstīm. Vai arī viņi paņems noziedzniekus, ieliks viņus cietumā, vai arī ieliks viņus cietumā valstīs, no kurām viņi ir ieradušies. Cik vien varam, mēs koncentrējamies uz noziedzniekiem.

Cilvēki ierodas mūsu valstī nelegāli, mēs viņus izsūtām atpakaļ legāli. Tas ir ļoti vienkārši.

Tas nav kaut kas tāds, ko man patiktu darīt, bet cilvēki ir ieradušies mūsu valstī nelegāli," paziņoja Tramps.

Pilsonisko tiesību aizstāvju organizācija Ņujorkas tiesā iesniegusi sūdzību par reidiem cerībā, ka tie tiks apturēti.

Līdzīga veida operācija pagājušajā mēnesī tika atcelta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti