ASV plāno vieglākus sodus narkotiku lietotājiem

ASV plāno atsevišķos gadījumos atteikties no obligātā cietumsoda par noziegumiem, kas saistīti ar narkotikām, paziņojis ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders.

Turpmāk plānots nepiemērot obligāto cietumsodu zināmiem zema līmeņa, nevardarbīgiem likumpārkāpējiem, kuru noziegums saistīts ar narkotikām, ja viņi nav saistīti ar organizēto noziedzību, liela mēroga narkokarteļiem vai bandām, uzrunā Amerikas advokātu asociācijai paziņoja Holders.

Holders uzskata, ka obligātais cietumsods šādos gadījumos ir neproduktīvs un ir pārliecināts, ka cīņā ar noziedzību Savienotajām Valstīm jāpaliek stingrām, bet jābūt gudrākām.

Holders pievērsa uzmanību faktam, ka ASV iedzīvotāju skaits kopš 1980.gada ir pieaudzis par trešo daļu, bet ieslodzīto skaits - par 800%.

„Šodien ļaunais nabadzības, noziedzības un ieslodzīšana aplis noķer lamatās pārāk daudzus amerikāņus un novājina pārāk daudzas kopienas. Tomēr daudzi mūsu tieslietu sistēmas aspekti patiesībā saasina šo problēmu, nevis mazina,” norādīja Holders.

„Mēs varam sākt, pamatīgi pārdomājot obligāto minimālo cietumsodu par noziegumiem, kas saistīti ar narkotikām,”” uzsvēra ģenerālprokurors.

Obligāto minimālo cietumsodu krimināllikumā iekļāva Kongress 1986.gadā un 1988.gadā.

Holders pauda cerību, ka Kongress pieņems jaunu likumprojektu, bet tikmēr tiks mainīta Tieslietu ministrijas politika attiecībā uz apsūdzību izvirzīšanu. Proti, turpmāk minētā tipa zema līmeņa, nevardarbīgiem likumpārkāpējiem vairs netiks izvirzītas apsūdzības, kas paredz obligāto cietumsodu.

„Viņi tagad tiks apsūdzēti likumpārkāpumos, par kuriem paredzēti sodi, kas labāk piemēroti viņu individuālajai rīcībai, nevis pārmērīgi cietumsodi, kas ir vairāk piemēroti vardarbīgiem noziedzniekiem,” paziņoja Holders.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti