ASV plāno ieviest vīzu režīmu visiem Sīrijā un Irākā pabijušajiem

Pēc Parīzes teroraktiem ASV Pārstāvju palāta atbalstījusi ierobežojumus bezvīzu ieceļošanai Savienotajās Valstīs. Izmaiņas paredz, ka turpmāk vīza un drošības pārbaudes būs nepieciešamas visām personām, kas pēdējo gadu laikā ceļojušas uz Sīriju un Irāku. 

Baltā nama atbalstītais likumprojekts ierosināts, jo Parīzes terorkatu rīkotāji, no kuriem vairāki bija Francijas un Beļģijas valstspiederīgie, varētu būt varējuši ceļot uz Savienotajām Valstīm bez vīzas.

ASV Kongresa apakšpalāta - Pārstāvju palāta - ierobežojumus ieceļošanai ASV bez vīzas atbalstīja ar lielu balsu vairākumu - 407 pret 19.

Tas nodēvēts par „Vīzu atcelšanas programmas uzlabošanas likumprojektu”. Saskaņā ar šo programmu pilsoņi no kopumā 38 valstīm, kas pārsvarā ir ASV sabiedrotās un stabilas demokrātijas, tostarp Latvija, uz ASV var ceļot bez vīzas.

Saskaņā ar izmaiņām tiem šo valstu pilsoņiem, kas pēc 2011.gada marta ceļojuši uz Irāku un Sīriju, turpmāk ieceļošanai ASV būs jāpieprasa vīzas un jāiziet oficiālais pārbaudes process pirms vīzas izsniegšanas. Tāda pati prasība saņemt vīzu un iziet pārbaudi attieksies arī uz tiem, kas ceļojuši uz Irānu un Sudānu - šīs abas valstis ASV apsūdz par terorisma atbalstīšanu.

Gaidāms, ka likumprojektu atbalstīs arī Kongresa augšpalāta Senāts, un to parakstīs arī ASV prezidents Baraks Obama, un līdz ar to jaunie noteikumi stāsies spēkā.

Saskaņā ar ASV amatpersonu teikto, aptuveni 5000 eiropiešu, tostarp daudzi no valstīm, kuru pilsoņi uz ASV var ceļot bez vīzas, ir ceļojuši uz Sīriju un Irāku, lai pievienotos tādiem radikālo kaujinieku grupējumiem kā „Islāma valsts” jeb “Daīš”.

Baltā nama atbalstītās izmaiņas tiek pieņemtas pēc Parīzes teroraktiem. Daudzas no valstīm, kuru pilsoņi var ceļot uz ASV bez vīzas, atrodas Eiropā, tostarp Francija un Beļģija, kas bija vairāku Parīzes teroraktu rīkotāju mītnes zemes. Līdz ar to šo teroraktu rīkotāji varētu būt varējuši ceļo uz Savienotajām Valstīm bez vīzas.

Likumprojekts arī paredz, ka visām valstīm, kas piedalās ASV vīzu atvieglojuma programmā, būs jānodrošina elektroniski lasāmas pases ar biometriskajiem datiem sākot no nākamā gada aprīļa. Latvija šādas pases sāka izdot jau 2007.gadā. Papildus ASV no programmā esošajām 38 valstīm prasīs plašāku piekļuvi to izlūkošanas informācijai par aizdomās turētajiem teroristiem un noziedzniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti