ASV pieprasa uzņēmumiem pārtraukt darbu «Nord Stream 2» projektā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valsts sekretārs Entonijs Blinkens ceturtdien aicināja visus uzņēmumus, kas ir iesaistīti gāzesvada "Nord Stream 2" būvē, nekavējoties apturēt savu dalību šajā projektā, pretējā gadījumā tiem būs jārēķinās ar ASV sankcijām.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ir apņēmusies pildīt Kongresa 2019. gadā pieņemto likumu, kas 2020. gadā tika pagarināts un kas paredz sankciju noteikšanu, paziņojumā norādīja ASV valsts sekretārs.

""Nord Stream 2" ir slikts darījums - Vācijai, Ukrainai un mūsu Centrālās un Austrumeiropas sabiedrotajiem un partneriem," norādīja Blinkens, atkārtojot ASV jau ilgi paustos iebildumus pret 11 miljardus dolāru vērto projektu.

Viņš "Nord Stream 2" kritizēja kā "Krievijas ģeopolitisku projektu, kas iecerēts, lai šķeltu Eiropu un vājinātu Eiropas enerģētisko drošību".

Valsts departaments seko līdzi centieniem pabeigt gāzesvadu "Nord Stream 2" un izvērtē informāciju attiecībā uz iesaistītajām organizācijām.

ASV "brīdina visas organizācijas, kas ir iesaistītas gāzesvadā "Nord Stream 2", par Savienoto Valstu sankciju risku, un ka tām nekavējoties ir jāaptur darbs pie gāzesvada", brīdināja Blinkens.

ASV un vairākas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, arī Baltijas valstis un Polija, ir asi kritizējušas šī gāzesvada būvniecību, jo tas vairo Eiropas atkarību no Krievijas dabasgāzes piegādēm un Maskava to vēlas izmantot kā politisku instrumentu.

KONTEKSTS:

ASV demokrātu un republikāņu likumdevēji vienojušies par sankciju pastiprināšanu pret "Nord Stream 2" projektu, bet pirms to noteikšanas ASV vispirms konsultēsies ar partneriem Eiropā.

Likumprojekts arī paredz, ka par "Nord Stream 2" netiks noteiktas sankcijas pret Vācijas vai jebkādu citu Eiropās Savienības (ES) valstu valdībām, Šveici, Norvēģiju, Lielbritāniju un pašu ES.

ASV uzskata, ka cauruļvads palielinās ES atkarību no Krievijas gāzes piegādēm, Maskavai nodrošinot politiskās ietekmes sviras, kā arī instrumentu enerģijas piegāžu potenciālai atslēgšanai.

Arī Baltijas valstu amatpersonas kritiski izteikušās par "Nord Stream 2", uzsverot, ka tas ir ģeopolitisks projekts un ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības mērķiem.

Paredzēts, ka 1230 kilometru garais cauruļvads nodrošinās līdz 55 miljardiem kubikmetru Krievijas dabasgāzes piegādi Vācijai gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti