47 procentus no visu ASV teritorijas un 56 procentus no kontinentālajiem štatiem skāris sausums, liecina pirmdien publicētais Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes ziņojums.
Sausuma skartās platības ir lielākās kopš 1956.gada, kad sausums aptvēra 57,6 procentus no kontinentālajiem štatiem, un sestās lielākās kopš novērojumu sākšanas 1885.gadā. Tā kā lielā daļā ASV turpinās sauss un karsts laiks, gaidāma sausuma pastiprināšanās.
33 procentus no kontinentālajiem štatiem skāris postošs sausums, pārējā teritorijā tas klasificēts kā mērens līdz stiprs. Pašreizējais sausums radījis miljardiem dolāru lielus zaudējumus, un tas varētu kļūt par vienu no dārgākajām dabas katastrofām ASV vēsturē. Iespējams, ka zaudējumi būs tikpat lieli kā pēc 1988.gada sausuma - lai gan togad skartās platības bija mazākas, sausumu piedzīvoja blīvāk apdzīvotas teritorijas un kopējie zaudējumi bija 78 miljardi ASV dolāru. Tā bija otra dārgākā dabas katastrofa ASV vēsturē; pirmo vietu ieņem viesuļvētra "Katrīna", kas 2005.gadā radīja zaudējumus 146 miljardu dolāru apmērā.
Šogad sausums visvairāk skāris ASV dienvidrietumu daļu - pretēji 1988.gadam, kad tieši dienvidrietumu štatos bija lietainākais laiks, togad no sausuma visvairāk cieta ASV ziemeļu un austrumu daļa.
No karstuma mirušo cilvēku skaits šovasar tuvojas simtam. Visvairāk karstuma upuru ASV bija 1980.gadā - aptuveni desmit tūkstošu.
Augstākā gaisa temperatūra pēdējās dienās bija +43 grādi Dienviddakotā un Kalifornijā. Visaugstākā gaisa temperatūra, kas šovasar fiksēta ASV, ir +53,3 grādi 11.jūlijā Nāves ielejā Kalifornijas austrumos. 11.-12.jūlijā šeit tika reģistrēts Zemeslodes visu laiku karstākās nakts un diennakts rekords - minimālā gaisa temperatūra naktī bija +41,7 grādi, diennakts vidējā gaisa temperatūra sasniedza +47,5 grādus.