ASV piedalīsies sarunās par Parīzes klimata vienošanās izpildi

Amerikas Savienoto Valstis (ASV) piedalīsies sarunās par Parīzes klimata vienošanās izpildi. Par to Vācijas pilsētā Bonnā notiekošajā konferencē paziņoja ASV pārstāvis Trigs Talejs.

“1.jūlijā [ASV] prezidents [Donalds] Tramps paziņoja, ka Savienotās Valstis pametīs Parīzes līgumu, ja nespēs panākt Amerikas iedzīvotājiem labvēlīgākus nosacījumus. Administrācijas pozīcija nav mainījusies.  Kamēr mēs turpinām attīstīt savu plašāko klimata politiku, mēs turpināsim piedalīties starptautiskās sarunās un sanāksmēs par klimata pārmaiņām, tostarp par Parīzes līguma ieviešanas vadlīnijām,” sacīja Talejs.

ASV pārstāvja paziņojums vairo cerības, ka divās nedēļās 23 tūkstošiem speciālistu no 197 valstīm Bonnā izdosies izstrādāt noteikumus, kas ļaus kontrolēt klimata līgumā paredzēto mērķu izpildi. Pasākuma nozīmību vairo arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Emanuela Makrona piedalīšanās. 

Tikmēr Pasaules Meteoroloģijas organizācijas pārstāvji publiskojuši kārtējos satraucošos datus par klimata izmaiņām. Zinātnieki uzskata, ka šis gads būs viens no karstākajiem novērojumu vēsturē.

 Turpina pieaugt siltumnīcas efektu radošo gāzu, tostarp oglekļa dioksīda koncentrācija atmosfērā, Antarktikā turpina samazināties ledāju platība, un pasaulē ceļas okeāna līmenis. Organizācijas vadītājs kā piemērus klimata izmaiņām minēja arī gaisa temperatūras paaugstināšanos Āzijā līdz 50 grādiem pēc Celsija, netipiski spēcīgas viesuļvētras Atlantijas okeānā, stiprus plūdus Dienvidāzijā un sausumu Austrumāzijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti